انتخاب/ گری، نام رباتی است که می‌تواند خانه را مرتب کند و لباس‌ها را بشوید، این ربات یک همیار ویژه برای همه افرادی خواهد بود که از کار‌های خانه خسته اند.

به گزارش بیرمنگام تایمز، این ربات می‌تواند اسباب‌بازی‌ها یا جوراب‌های کثیف را بردارد، گیاهان را آبیاری کند، غذا سرو کند، ملحفه‌ها را بردارد یا بسته‌ها را در انبار جابه‌جا کند.

این ربات سال آینده وارد بازار خواهد شد و تقریباً هم قد دابی جن خانگی کتاب‌های هری پاتر است و مانند دابی هرگز از انجام یک کار تکراری یا خسته کننده خودداری نمی‌کند. او به تمیز کردن توالت، برداشتن جوراب یا جابجایی بسته‌ها در انبار اهمیتی نمی‌دهد و یک ربات ویژه برای خانه یا محل کار شما است.

گری هم قد یک کودک ۱۰ ساله است و با سرعت ۳.۱ مایل در ساعت و وزن حدود ۴۰ کیلوگرم (۸۸ پوند)، در اوایل سال ۲۰۲۲ توسط استارتاپ Unlimited Robotics  به بازار می‌آید.

گای آلتاگار، بنیانگذار و مدیرعامل Unlimited Robotics توضیح می‌دهد که گری در حال حاضر "برهنه" است. این بدان معنا نیست که گری هیچ لباسی ندارد (اگرچه اینطور نیست) بلکه به این معناست که ربات هنوز تمام دستورالعمل‌های برنامه نویسی خود را دریافت نکرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم