زومجی/ یوبیسافت به برخی بازیکنان از جمله سردبیر سایت گیمز اینداستری ایمیل‌هایی فرستاده است و آن‌ها را به‌خاطر اینکه تنها چند ساعت Far Cry 6 را بازی کرده‌اند، تحقیر و مسخره می‌کند.
 
براساس تازه‌ترین اخبار بازی، برندن سینکلر، سردبیر وب‌سایت GamesIndustry اخیرا ایمیلی از‌ طرف یوبیسافت دریافت کرده است. او از این ایمیل‌ اسکرین‌شات گرفته و در توییتر خود با دیگران به اشتراک گذاشته است.

نکته اما این‌جا است که این ایمیل‌ شامل تبلیغات عادی یوبیسافت نمی‌شود. در واقع این شرکت فرانسوی در حرکتی تعجب‌برانگیز ایمیلی حاوی جملات تحقیرآمیز برای سینکلر ارسال کرده است. دلیل آن نیز این است که سردبیر گیمز اینداستری تنها سه ساعت Far Cry 6 را تجربه کرده و سپس آن را کنار گذاشته است. گفته می‌شود برخی بازیکنان که تنها چند ساعت فارکرای 6 را بازی کرده‌اند نیز ایمیل مشابه‌ای دریافت کرده‌اند.

در بخش موضوع (سابجکت) ایمیل آمده است: «تو منو ناامید کردی.» در متن این ایمیل نیز نوشته شده است: «اینکه می‌دیدم داری تو بازی شکست می‌خوری، برام سرگرم‌کننده بود.» و «بهتر از اینا می‌تونی عمل کنی.»

سینکلر از روش بازاریابی ایمیلی یوبیسافت به‌ شدت انتقاد می‌کند و در توییت خود می‌نویسد: «همین حالا هم خیلی از بازی‌ها به‌ طرز بی‌رحمانه‌ای سعی می‌کنند تا آن‌جایی که می‌توانند بازیکنان را به خود مشغول نگه دارند. حالا اما آن‌ها (یوبیسافت) ایمیل می‌زنند و بابت اینکه دیگر بازی آن‌ها ادامه نمی‌دهید، شما را آزار می‌دهد.»

این توییت سینکلر را بیش از ۳۳ هزار نفر لایک و بیش از ۴۴۰۰ نفر ری‌توییت کرده‌اند. این نشان می‌دهد افراد زیادی عقیده دارند لحن یوبیسافت در ایمیل مذکور غیر‌قابل‌قبول بوده است.

سینکلر در توییت دیگری زیر توییت اصلی خود می‌گوید: «ممکن است مردم از یک بازی لذت نبرند و به همین خاطر دیگر آن را ادامه ندهند و این باید به مسئله‌ای عادی برای شما (خطاب به یوبیسافت) تبدیل شود.»

Far Cry 6 نمرات خوب تا متوسطی در وب‌سایت متاکریتیک از منتقدین دریافت کرد و برای مثال جمع نمرات آن روی پلی استیشن 5 به ۷۵ و روی ایکس باکس سری ایکس به ۸۰ رسید. بااین‌حال، وقتی به نمرات کاربران متاکریتیک نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که خیلی از بازیکنان از جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی فارکرای ناراضی بوده‌اند.

نظر شما کاربران گرامی درباره‌ی این ایمیل یوبیسافت چیست؟ فکر می‌کنید چنین پیام‌هایی می‌تواند بازیکنان را به ادامه دادن یک بازی ترغیب کند؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم