گیم فا/ سونی و پلی استیشن لیبل جدیدی تحت عنوان «PlayStation PC» را با هدف ارائه و گسترش بازی‌های خود به پلتفرم رایانه‌های شخصی تشکیل داده‌اند.

دیروز عده‌ای از کاربران استیم (Steam) متوجه شدند که لیبل قدیمی «PlayStation Mobile» که وظیفه‌ی انتشار آثار پلی استیشن روی استیم را برعهده داشت، تغییر نام داده است. این لیبل حالا متمرکزتر عمل خواهد کرد و تحت عنوان «PlayStation PC LLC» فعالیت دارد.

بر اساس اطلاعات قرار گرفته در Corporation Wiki، بخش سرگرمی‌‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) در آوریل گذشته، نام تجاری PlayStation PC را ثبت کرده است.

اگرچه نام‌ها همیشه نوعی مفهوم رسمی دارند اما به طور حتم این خبر بدان معنا است که سونی قصد دارد به عرضه‌ی عناوین خود روی پلتفرم PC سرعت بدهد و با فاصله‌ی کمتری نسبت به پلی استیشن، بازی‌های خود را در دسترس دارندگان این پلتفرم قرار دهد.

ما در سال گذشته شاهد انتشار Days Gone ،Horizon Zero Dawn و Death Stranding روی پلتفرم PC بودیم. در جریان رویداد بزرگ قبلی پلی استیشن از کالکشن Uncharted: Legacy of Thieves برای PC و پلی استیشن 5 رونمایی شد.

هفته‌ی گذشته نیز سونی از نسخه‌ی رایانه‌های شخصی God of War 2018 پرده‌برداری کرد که در تاریخ 24 دی 1400 (14 ژانویه 2022) عرضه خواهد شد.

لازم به ذکر است که استودیوی کانادایی به نام جت‌پَک اینتراکتیو (Jetpack Interactive) وظیفه‌ی پورت PC بازی God of War 2018 را بر عهده دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم