logo

بازی‌های پلی‌استیشن ۴ که به ارتقای گرافیکی نیاز دارند

منبع
گيم فا
بروزرسانی
بازی‌های پلی‌استیشن ۴ که به ارتقای گرافیکی نیاز دارند

گیم فا/ بسیاری از بازی‌های پلی‌استیشن ۴ به لطف قدرت سخت افزاری کنسول‌ نسل نهم عملکرد بهتری دارند، اما برخی از این عنوان لایق به روز رسانی نسل بعدی هستند.

Bloodborne

ناشر: Sony Computer Entertainment توسعه دهنده: From Software

به جرئت می‌توان گفت عنوان انحصاری Bloodborne یکی از برترین عناوین انحصاری پلی‌استیشن 4 بوده است و لیاقت به روز رسانی نسل بعدی را دارد. حتی برخی از شایعات اشاره به ریمسترشدن یا حتی بازسازی این عنوان دارند، اما به نظر می‌‌رسد که ارتقای نرخ فریم این عنوان به 60 فریم برای طرفداران این عنوان کافی باشد. این عنوان در زمان انتشار خود از مشکلات فنی خاصی رنج می‌برد و برطرف شدن این ایرادات با به روز رسانی نسل بعدی درخواست همه‌ی مخاطبان این بازی است.

Little Big Planet 3

ناشر: Sony Computer Entertainment / توسعه دهنده: Sumo Digital

شاید با توجه به عرضه‌ی بازی Sackboy: A Big Adventure پورت شدن Little Big Planet 3 برای پلی‌استیشن 5 لزومی نداشته باشد. اما تجربه‌ی دوبار‌ه‌ی این بازی با نرخ فریم و رزولوشن بهبود یافته خالی از لطف نخواهد بود. حتی با توجه به استاندارد‌های حال حاضر صنعت بازی‌های کامپیوتری، عنوان Little Big Planet 3 محتوای با کیفیتی دارد.

Assassin’s Creed Origins

ناشر: Ubisoft / توسعه دهنده: Ubisoft

بازی Assassin’s Creed Origins با تغییر سبک و سیاق همیشگی این سری توانست باری دیگر آن را بر سر زبان‌ها بیندازد و رضایت منتقدین را به همراه داشته باشد. البته انتقاداتی در زمینه‌ی گرافیک فنی و گیم‌پلی به این نسخه وارد شد، اما نباید از نقاط قوت آن مانند به تصویر کشیده مصر به بهترین حالت گذشت. نرخ فریم بازی Assassin’s Creed Origins در حال حاضر روی 30 قفل است، اما خوشبختانه با توجه به انتشار ارتقای نسل نهم بازی Assassin’s Creed Odyssey می‌توانیم به ارتقای نسل بعدی این بازی نیز امیدوار باشیم.

Alien: Isolation

ناشر: SEGA / توسعه دهنده: The Creative Assembly

Alien Isolation را به جرئت می‌توان یکی از محبوب‌ترین عناوین سبک وحشت و بقا دانست. این عنوان با هوش مصنوعی مثال زدنی خود به بهترین نحو ممکن مخاطبان را غافل‌گیر می‌کند و حس ترس را به آن‌ها القا می‌کند. همانند دیگر عناوینی که در این لیست حضور دارند، تجربه‌ی این نسخه با نرخ فریم و رزولوشن بالاتر منجر به تجربه‌ی بسیار بهتری خواهد شد.

Dying Light


ناشر: Warner Bros / توسعه دهنده: Techland

بازی Dying Light یکی از عناوین با کیفیت بین بازی‌های زامبی محور به شمار می‌رود. بهبود نرخ فریم این بازی می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای تجربه‌ی دوبار‌ه‌ی آن در کنسول پلی‌استیشن 5 باشد. گیم‌پلی این عنوان پس از گذشت چندین سال همچنان سرگرم کننده است و کیفیت بالایی دارد. شما با استفاده از پارکور می‌توانید در محیط این عنوان گشت و گذار کنید و دشمنان خود را با سلاح‌های مختلف از میان بردارید، تجربه‌ی مبارزات پر زد و خورد و پارکور سریع این عنوان با نرخ فریم بهبود یافته و رزولوشن بالاتر بسیار لذت بخش‌تر خواهد بود.

Concerete Genie

ناشر: Sony Interactive Entertainment / توسعه‌ دهنده: Pixelopus

بازی واقعیت مجازی Concrete Genie علی‌رغم کیفیت بالای خود یکی از عناوین کمتر دیده شده‌ی نسل هشتم به شمار می‌آید، شاید بهبود وضعیت فنی به واسطه‌ی ارتقای نسل بعدی این بازی شانسی دوباره برای این به بازی باشد.. مبارزه با هیولاهای نئونی با نرخ فریم 60 و رزولوشن بالا سرگرم کننده خواهد بود.

Spyro: Reignited Trilogy

ناشر: Activision / توسعه دهنده: Toys for Bob

سری بازی‌های Spyro از آن دسته‌ عناوین کلاسیک و دوست داشتنی هستند که خوشبختانه برای کنسول‌های حال حاضر بازسازی شدند. عنوان ریمیک Spyro: Reignited را نباید نادیده گرفت. ارتقای نسل نهمی این بازی و بهبود نرخ فریم آن یکی از اقداماتی است که از سونی انتظار داریم آن را عملی کند.

Fall Out 4

ناشر: Bethesda Softworks / توسعه دهنده: Bethesda Game Studios

بازی Fall out 4 در زمان انتشار خود یکی از کاندید‌های بهترین بازی سال به حساب می‌آمد. در حال حاضر نیز یکی از بهترین تجربه‌های مربوط به ژانر نقش آفرینی به حساب می‌آید. این عنوان روی کنسول‌های نسل بعدی از نرخ فریم 60 بهره می‌برد، اما انتظار داریم که Bethesda با انتشار ارتقای نسل بعدی این عنوان قابلیت نرخ‌فریم نامحدود را اضافه کرده و تجربه‌ی این بازی را لذت بخش‌تر از همیشه کند.

Drive Club

ناشر: Sony Computer Entertainment / توسعه دهنده: Evolution Studios

بازی Drive Club یکی از برترین عناوین مسابقه‌ای کنسول پلی‌استیشن 4 به شمار می‌رود، اما متاسفانه این عنوان در سال 2019 از Playstation Store خارج شد و سرور‌های بخش آنلاین این بازی در سال 2020 از دسترس خارج شدند. عنوان Drive Club لایق ارتقای نسل بعدی و بهبود نرخ فریم است اما با توجه به شرایط این بازی انتشار این ارتقای فنی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

ناشر: Square Enix / توسعه دهنده: Square Enix

در عنوان ریمستر Final Fantasy XII: The Zodiac Age شاهد ارتقاهای زیادی در زمینه‌ی گرافیک فنی و بصری و المان‌های گیم‌پلی بودیم، اما متاسفانه در نرخ فریم این عنوان روی 30 فریم قفل است. عنوان Final Fantasy XII: The Zodiac Age بر اساس سرعت گیم‌پلی خود نیازی به نرخ فریم بالاتر از 30 ندارد اما بهبود این مورد با ارتقای نسل بعدی خالی از لطف نخواهد بود

Uncharted: The Nathan Drake Collection

ناشر: Sony Computer Entertainment / توسعه دهنده: Naughty Dog

بازی Uncharted: The Nathan Drake Collection با نرخ فریم 60 روی کنسول پلی‌استیشن 5 اجرا می‌شود اما رزولوشن آن همچنان 1080p است. دو نسخه‌ی اول سری Uncharted با توجه به شرایط حال حاضر صنعت بازی‌های کامپیوتری گرافیک فنی منسوخی دارند و نیازمند بازسازی هستند، اما بهبود نرخ فریم این عنوان به همراه ارتقا رزولوشن می‌تواند تجربه‌ی مخاطبین از این بازی را بهتر کند.

Middle Earth: Shadow of War

ناشر: Warner Bros / توسعه دهنده: Monolith Productions

تجربه‌ی بازی‌های اکشن با نرخ فریم 60 همیشه بهتر است، با این که سبک و سیاق بازی Shadow of War با عناوینی مثل Devil May Cry متفاوت است اما وجود نرخ فریم 60 تجربه‌ی این عنوان را بهبود می‌بخشد. این عنوان هنگام انتشار نقد‌های منفی زیادی در مورد پرداخت‌های درون برنامه‌ای دریافت کرد اما این پرداخت‌ها به سرعت از بازی حذف شدند، اما گیم‌پلی این عنوان طراحی خوبی دارد و می‌تواند مخاطبین خود را ساعت‌ها سرگرم کند و وجود المان “Nemsis System” به گیم‌پلی این اثر عمق بخشیده است.

Until Dawn

ناشر: Sony Computer Entertainment / توسعه دهنده: Supermassive Games

Until Dawn یکی دیگر از عناوینی بود که علی‌رغم کیفیت در محتوی قربانی نقد‌های وارد بر عملکرد فنی خود شد. بازی Until Dawn شاید در کنار دوستان بتواند تجربه‌ی مفرحی را ارائه کند، اما رزولوشن پایین و نرخ فریم ناپایدار به این تجربه آسیب می‌زند. ارتقا و بهبود هر دو مورد ذکر شده می‌تواند بازی Until Dawn را باری دیگر در مرکز توجه مخاطبین عناوین سینماتیک و داستان محور قرار بدهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره