گجت نیوز/ مشکل تولید آیفون ۱۳ به خاطر کمبود جهانی تراشه همچنان پابرجاست، ولی خبر امیدوارکننده‌ای منتشر شده که می‌گوید این مشکل تا فوریه سال ۲۰۲۲ پایان میابد.

معمولاً وقتی اپل یک آیفون جدید را رونمایی می‌کند، به خاطر تقاضای انبوهی که دارد، در ابتدا تولید آن ممکن است کمی دشوار باشد. با این حال امسال اوضاع برای گوشی‌های سری iPhone 13 متفاوت بود؛ علاوه بر این که تقاضای بسیار زیادی برای خرید گوشی‌های این خانواده وجود داشت، ولی کمبود تراشه در سراسر جهان که حاصل شیوع دو ساله کووید-۱۹ است باعث شده تولید آیفون ۱۳ به شدت کاهش پیدا کند و نتواند به خوبی از پس تقاضای موجود در بازار برآید.

مشکل تولید آیفون ۱۳ و ناتوانی در تأمین تقاضای بازار
از این رو بسیاری از کاربران ناچار هستند این گوشی‌ها را از اپل استور سفارش دهند و چندین هفته یا حتی چند ماه بعد گوشی خود را تحویل بگیرند. به همین خاطر است که بسیاری از مشتریان ترجیح داده‌اند فعلاً اقدامی برای خرید نکنند. اگر شما هم جزو همین دسته از مشتریان هستید، احتمالاً برایتان جالب خواهد بود بدانید که چه زمانی این مشکل برطرف می‌شود. طبق گزارش DigiTimes، کمبود قطعات در حال کاهش است و به نظر می‌رسد تا فوریه سال ۲۰۲۲ مشکلات کمتر شود.

در این گزارش آمده است:

کمبود قطعات آی سی برای خانواده آیفون ۱۳ به تدریج و با افزایش تولید از سوی تأمین کنندگان، از اوایل اکتبر کاهش پیدا خواهد کرد. به گفته منابع تأمین کننده قطعات، مونتاژکاران تا فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی در مسیر تأمین تقاضای موجود در بازار قرار خواهند گرفت.
در حال حاضر در بسیاری از بازارها اگر قصد خرید آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی را داشته باشید، دستگاه با تأخیر ۵ روزه تا یک هفته‌ای به دست شما خواهد رسید. ولی اگر دو مدل گران قیمت‌تر آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس را سفارش دهید، تأخیر در تحویل گوشی به شما می‌تواند ۳ هفته تا یک ماه طول بکشد!

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم