دیجیاتو/ شرکت روسی کاویار (Caviar) که نسخه‌های لوکس محصولات الکترونیکی را در بازار می‌فروشد، اینبار به سراغ مواد ویژه‌ای برای جدیدترین آیفون‌های اپل رفته. کاویار نسخه خاصی از آیفون ۱۳ پرو را با نام Tyrannophone معرفی کرده که بخشی از دندان واقعی دایناسور تی رکس با قدمت ۸۰ میلیون سال روی پنل پشتی‌اش قرار گرفته است.


این گوشی‌های هوشمند تحت سری «Tera» در اختیار خریداران قرار می‌گیرند که علاوه بر Tyrannophone، در مدل‌های Monsterphone با پنل پشتی تیتانیوم مقاوم و همچنین Teradiamond با ۱۰۲۸ قطعه الماس هم در به فروش می‌رسند.

مدل Tyrannophone از مواد سبک وزنی ساخته شده و روی آن با حکاکی به همراه آلیاژ طلای جواهرسازی روبه‌رو هستیم. برای چشم دایناسور از کهربای واقعی استفاده شده و بقیه بخش‌های دایناسور جنس تیتانیومی دارد. البته همانطور که گفتیم، برای بخش بسیار کوچکی از آن با دندان واقعی تی رکس روبه‌رو هستیم.

                                                                                      آیفون ۱۳ پرو Tyrannophone

کاویار تنها ۷ نمونه از این گوشی هوشمند را تولید خواهد کرد و آن را با ۱ ترابایت حافظه داخلی، با قیمت ۸,۶۱۰ دلار(حدود 243.2 میلیون تومان) می‌فروشد. البته کاربران می‌توانند مدل آیفون ۱۳ پرو مکس را هم سفارش دهند.

                                                                                            آیفون ۱۳ پرو Monsterphone

مدل بعدی، Monsterphone نام دارد که از پوشش تینانیومی مخصوص صنعت هوانوردی بهره می‌برد. روی پنل پشتی این مدل شاهد قرارگیری اثر پنجه‌های دایناسور هستیم. این مدل در ۹۹ نمونه به تولید می‌رسد و ۷,۷۶۰ دلار(حدود 219.2 میلیون تومان) قیمت دارد.

                                                                                              آیفون ۱۳ پرو Teradiamond

مدل آخر، Teradiamond است که در ساخت بدنه‌اش از تیتانیوم به همراه ۱,۰۲۸ قطعه الماس با قطر ۱.۳ میلی‌متر برای مدل پرو و ۱.۵ میلی‌متر برای مدل پرو مکس و ۱۲۸ یاقوت استفاده شده است. این مدل تنها در ۱۸ نسخه به تولید می‌رسد و با ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی، ۴۹,۲۴۰ دلار(حدود 1 میلیارد و 391 میلیون تومان) قیمت دارد.

قیمت‌های در نظر گرفته شده برای مدل‌های Tyrannophone و Monsterphone نسبت به تولیدات قبلی کاویار مقرون به‌ صرفه هستند. برخی تولیدات این کمپانی قیمت‌های ده‌ها هزار دلاری دارند که البته افراد بسیار خاصی هم می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند. در نهایت باید بگوییم قیمت‌های بالا برای مدل پرو هستند و برای نسخه پرو مکس باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم