سخت افزار/ در این مطلب ویدئویی از مقایسه تست سرعت آیفون 13 و آیفون 13 پرو اپل را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. امیدواریم که از دیدن آن لذت ببرید.

آیفون 13 و 13 پرو دو عضو از خانواده 4 نفره پرچمداران جدید اپل به حساب می‌آیند که با مشخصات بسیار جذابی راهی بازار شده‌اند. طبیعتا آیفون 13 استاندارد به واسطه برچسب قیمتی که 200 دلار پایین‌تر از نسخه پرو است، از مشخصات پایین‌تری برخوردار است. اما این مشخصات تا چه اندازه در عملکرد گوشی تأثیرگذار است؟ آیا این تفاوت آنقدر محسوس است که بتواند در تصمیم گیری کاربران تأثیر گذار باشد؟ برای کشف پاسخ این سوالات به سراغ PhoneBuff رفتیم که در جدیدترین ویدئوی خود، تست سرعت این دو گوشی را مقایسه کرده است.

قبل از اینکه به سراغ ویدئوی مقایسه برویم، ابتدا نگاهی خواهیم داشت به مشخصات این دو دستگاه:

همانطور که مشاهده می‌کنید پردازنده آیفون 13 از یک هسته کمتر بهره می‌برد و جدا از آن 2 گیگابایت رم کمتر نیز در اختیار دارد. به غیر از این تفاوت‌هایی در بخش باتری و دوربین دو گوشی نیز وجود دارد، که البته آنها در تست سرعت  تأثیر خاصی نخواهند داشت.

مانند ویدئوهای قبلی تست سرعت PhoneBuff، این مقایسه با استفاده از یک دست روباتیک و اجرای عملیاتی مشخص بر روی دو گوشی iPhoen 13 و iPhone 13 Pro انجام می‎شود. هدف از این مقایسه، کشف تفاوت سرعت باز شدن برنامه‌ها در این دو گوشی است. برنامه‌هایی مانند فیسبوک، استارباکس، ورد، اکسل، دوربین، Snapseed و  بازی‎های ساب وی سورف، Flip Diving و … در کنار اپلیکشن‌های دیزنی پلاس، آمازون، اسپاتیفای و ESPN از جمله مواردی هستند که سرعت باز شدن آنها در دو گوشی بررسی می‌شود.

البته این تست سرعت مرحله دومی نیز دارد. پس از یک بار اجرای برنامه و بازی‌های مشخص تعیین شده، تمامی برنامه‌ها یک بار دیگر از آخر به اول باز می‌شوند تا عملکرد حافظه رم این گوشی‌ها و اختلاف 2 گیگابایتی آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم