گیم فا/ رئیس سی دی پراجکت (CD Projekt) به‌تازگی در مصاحبه‌ای جدید مجدداً تأکید کرده است که آن‌ها هیچ برنامه‌ای برای فروش این کمپانی ندارند.

آدام کیچینسکی (Adam Kiciński)، رئیس شرکت سی‌ دی پراجکت، اخیراً مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی اقتصادی لهستانی Rzeczpospolita انجام داده و در خصوص مسائل مختلف این کمپانی صحبت کرده است. در بخشی از این مصاحبه، از آقای کیسینسکی پرسیده شد آیا سی‌ دی پراجکت در حال یافتن یک سرمایه‌گذار یا اعلام گزینه‌های استراتژیک است؟ وی در پاسخ به این سوال گفت:

ما سال‌ها اعلام کردیم که قصد داریم مستقل بمانیم و نمی‌خواهیم بخشی از یک نهاد بزرگ‌تر شویم. همچنین ما به دنبال سرمایه‌گذار استراتژیک نیز نیستیم.
سپس از آقای کیچینسکی پرسیده شد که آیا ممکن است شرکت دیگری با خرید سهام سی‌ دی پراجکت را تصاحب کند؟ وی توضیح داد که اساسنامه‌ی شرکت از این امر محافظت می‌کند. وی تاکید کرد که «مقرراتی وجود دارد که مانع از تصاحب سی‌دی پراجکت خواهد شد.»

 بازی Cyberpunk 2077
گزارش شرکت تحقیقات بازار DFC Intelligence در ژانویه حاکی از آن بود که موقعیت سی‌دی پراجکت پس از انتشار پر ایراد بازی Cyberpunk 2077، این شرکت لهستانی را به عنوان یک نامزد احتمالی برای فروش تبدیل کرده است.

سی‌‌دی پراجکت در طول یک سال اخیر چند استودیو توسعه‌دهنده را خریداری کرده است. از جمله‌ی این خریدها می‌توان به استودیوی The Molasses Flood، سازنده‌ی بازی Flame in the Flood و همچنین استودیوی دیجیتال اسکیپس (Digital Scapes) که اکنون به CD Projekt Red Vancouver تغییر نام داده است، اشاره کرد.

آدام کیچینسکی در ادامه‌ی این مصاحبه اشاره کرد که «سی‌ دی پراجکت رد به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی استراتژی، فعالیت‌های بیشتری را در حوزه ادغام و اکتساب انجام داده و در ماه‌های اخیر دو معامله تأیید گردید.» وی اظهار داشت:

ما در آینده چنین انجام بیشتر معاملاتی را رد نمی‌کنیم. هدف از خریدهای ما، تقویت تیم‌های توسعه‌دهنده و کسب حمایت بیشتر در اجرای استراتژی است.

ما در این نوع سرمایه‌گذاری، بیشتر به تجربه و شایستگی علاقه‌ نشان می‌دهیم و به این موضوع که آیا تیم با فرهنگ گروه ما همخوانی دارد یا خیر، اهمیت زیادی قائل هستیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم