شهر سخت افزار/ همانطور که می‌دانید اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ افزون بر اپلیکیشن اندروید و دسکتاپ، دارای یک نرم افزار تحت وب است که کاربران می‌توانند به وسیله مرورگر خود آن را اجرا کنند. بر اساس خبرهای جدید، کاربران از همین امروز می‌توانند در نسخه تحت وب واتساپ (WhatsApp Web) استیکرهای دلخواه خود را طراحی و ارسال کنند.

به تازگی به نسخه‌ی تحت وب واتساپ قابلیتی به نام Sticker Maker اضافه شده که به کاربران اجازه می‌دهد تصویر دلخواهی آپلود کرده و پس از ویرایش آن، از آن به عنوان یک استیکر جدید استفاده کنند. برای استفاده از این قابلیت، شما می‌توانید روی آیکون مربوط به پیوست‌ها (Attachments) کلیک کرده و سپس از قسمت استیکر آن تصویری آپلود کرده و پس از ویرایش آن، استیکر جدید خود را ارسال کنید.قابلیت ساخت استیکر موجود در WhatsApp Web دارای گزینه‌های بسیاری برای ویرایش استیکر است و به کاربر اجازه می‌دهد به راحتی استیکر مخصوص خود را طراحی کند. از این گزینه‌های ویرایش می‌توان به اضافه کردن ایموجی، کراپ کردن، افزودن متن و حتی اضافه کردن استیکرهای قبلی به طراحی جدید اشاره کرد.

قابلیت مزبور فعلاً فقط در نسخه‌ی تحت وب اپلیکیشن واتساپ قابل دسترسی است، اما گفته می‌شود این ویژگی در آینده‌ای نزدیک به نسخه‌ی دسکتاپ هم راه می‌یابد. البته باید گفت هنوز در مورد حضور قابلیت Sticker Maker در اپلیکیشن‌های اندروید و iOS واتساپ خبری منتشر نشده است، با این وجود احتمال اضافه شدن آن به نسخه‌های گوشی نیز بسیار بالا است.

البته همانطور که می‌دانید هم‌اکنون نیز اپلیکیشن‌های بسیاری برای طراحی و ساخت استیکرهای دلخواه خود وجود دارند، اما حضور یک قابلیت ساخت استیکر درون خود برنامه‌ی واتساپ، کار برای کاربران بسیار آسان‌تر می‌کند.


توسعه‌دهندگان پیام‌رسان واتساپ در چند ماه اخیر به دنبال بهبود تجربه‌ی کاربری اپلیکیشن خود بوده‌اند و در این راستا چندین قابلیت کاربردی به این پیام‌رسان افزوده‌اند. از این قابلیت‌ها می‌توان به Flash Calls، گزینه پنهان کردن آنلاین بودن و اتصال چندین دستگاه به یک اکانت اشاره کرد.نظر شما در مورد قابلیت ساخت استیکر موجود در نسخه‌ی تحت وب WhatsApp چیست، آیا شما از عملکرد این پیام‌رسان در چند ماه اخیر و اضافه شدن قابلیت‌های جدید راضی هستید یا خیر؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم