گیم فا/ اینطور که به نظر می‌رسد، یکی از رازهای بزرگ و نسبتا مشکوک عنوان بی نظیر Red Dead Redemption 2 در مورد ریشه‌ی یک شخصیت توسط گیمرها حل شده است.

در Red Dead Redemption و Red Dead Redemption 2، یکی از بزرگترین رازهای موجود، هویت شخصیت Strange Man بوده است. وی شخصیتی مرموز و ماورایی است که با اخلاقی عجیب و غریب برای اولین بار در RDR1 ظاهر می‌شود. به نحوی که اطلاعات زیادی در مورد جان مارستون و گذشته‌ی وی با باند Van der Linde می‌داند. به طور طبیعی، این واقعه جان مارستون را به شدت غافلگیر می‌کند، زیرا وی اصلا نمی‌داند این شخصیت کیست. در Red Dead Redemption 2، شخصیت Strange Man دوباره ظاهر می‌شود و این بار صحنه‌ی ورود وی به بازی از نسخه‌ی اول این سری عجیب‌تر است.

در طول پایان بازی، گیمرها در نقش جان قرار می‌گیرند و می‌توانند از یک کلبه‌ی متروکه با یک نقاشی ناتمام دیدن کنند. همانطور که گیمرها دوباره از این مکان بازدید می‌کنند، نقاشی موجود در آنجا به آرامی پر می‌شود تا زمانی که پرتره‌ای از شخصیت Strange Man را نشان می‌دهد. این شخصیت سپس در پشت جان در آینه ظاهر می‌شود، اما وقتی جان به عقب برمی‌گردد، هیچ کس آنجا نیست! فراتر از این، برخی دیالوگ‌ها در این خانه نیز وجود دارد که به شخصیت Strange Man اشاره می‌کنند، اما متاسفانه جزئیات بیشتری در دسترس گیمرها قرار نمی‌گیرد و تنها همین است.

کمپانی راکستار گیمز (Rockstar Games) هنوز فاش نکرده است که Strange Man کیست، اما یکی از گیمرها فکر می‌کند که راز پشت آن را کشف کرده‌ است و این تئوری حقیقتا عجیب و غریب، اما به‌طور شگفت‌انگیزی متقاعدکننده است. در ردیت (Reddit) یک پست‌ منتشر شده که ادعا می‌کند Strange Man همان قابیل از کتاب مقدس است و محکوم به راه رفتن روی زمین تا ابدیت شده و توسط خدا مشخص گشته است تا همه او را بشناسند.

علاوه بر این، یک سری شواهد و مدارک برای اثبات این تئوری نیز ارائه شده است که در ادامه آن‌ها را مطالعه می‌کنید:

1. قابیل پس از کشتن برادرش هابیل توسط خدا به طرز عجیبی علامت زده و مشخص می‌شود تا همه در سراسر جهان او را بشناسند و هر کسی که به او بدی کند هفت برابر از آن‌ها انتقام گرفته می‌شود. به همین دلیل است که جان مارستون او را می‌شناسد، اما نمی‌تواند به یاد بیاورد که از کجا وی را به خاطر دارد!

2. وی اولین قاتل در تمام تاریخ بوده است و به همین دلیل اگر در بازی RDR2 از خانه‌ی وی عکس بگیرید، عنوان عکس قاتل سریالی خواهد بود.

3. به نظر می‌رسد که این مرد عجیب و غریب تجربیات و عمر نسبتا طولانی و اطلاعات بسیار زیادی دارد. در حقیقت، اگر وی قابیل باشد، این مورد منطقی خواهد بود زیرا وی از قبل از طوفان نوح زنده بوده است و به همین دلیل به نظر می‌رسد که همه چیز را می‌داند.

4. شهر تامبل‌وید رها شده و متروکه است که تا حدودی می‌تواند به دلیل حضور وی در آنجا باشد. قابیل محکوم به سرگردانی در زمین تا ابد است و حتی خداوند به او می‌گوید که روی زمین هر کجا که بروی و ساکن شوی، دیگر زمین آنجا قدرت و سرسبزی و زیبایی‌اش را به تو نخواهد داد و برای همیشه تا ابد ولگرد و سرگردان روی زمین خواهی بود. قابیل نفرین شده است و برای هر کسی که با وی ارتباط برقرار کند مرگ و بدبختی به ارمغان می‌آورد و محکوم به سرگردانی در زمین تا ابد است.

5. وقتی جان مارستون به وی می‌گوید که اسم خود را به من بگو وگرنه من مسئول اعمالم نخواهم بود، وی پاسخ می‌دهد اوه، اما تو این کار را می‌کنی. تو مسئول خواهی بود. این می تواند به نفرین قابیل و اینکه چگونه جان مارستون به سرنوشت خود می‌رسد اشاره داشته باشد.

6. وقتی جان مارستون به وی می‌گوید لعنت به تو، وی پاسخ می‌دهد بله، بسیاری این کار را کرده‌اند و چنین گفته‌اند! وی نفرین شده است که تا ابد روی زمین راه برود، بنابراین این پاسخ کاملاً منطقی است. پس از این، Strange Man توسط جان مارستون مورد شلیک قرار می‌گیرد و 3 گلوله به وی شلیک می‌شود. در انجیل آمده است که کسانی که به دنبال نابودی قابیل هستند، انتقام هفت برابری از آن‌ها گرفته خواهد شد. هنگامی که جان مارستون با مرگ خود مواجه می‌شود، حدود 21 بار مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد. یعنی دقیقا 7 برابر تعداد گلوله‌هایی که به سمت Strange Man شلیک کرده بود!

با تکیه بر این تئوری، کاربر Basketballjuice در رددیت، گفته است که نام سگ جک مارستون نیز قابیل (Cain) است، که نام بسیار جالبی برای گذاشتن روی یک سگ است.

در حال حاضر، همه‌ی این‌ها حدس و گمان محض و مطلق است اما تا الان بهترین نظریه در مورد ریشه و اساس هویت شخصیت Strange Man همین تئوری می‌باشد.

نظر شما همراهان همیشگی ما در این رابطه چیست؟ به نظرتان این تئوری در مورد هویت شخصیت Strange Man درست می‌باشد یا خیر؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم