گیم فا/ بر اساس گزارش منتشر شده از سوی یک منبع معتبر، بازی Half-Life 3 در دست ساخت قرار دارد، اما در آینده‌ای نزدیک خبری از آن نخواهید شنید.

به تازگی یوتوبر و منبع داخلی مشهور، تایلر مک‌ویکر (Tyler McVicker)، گزارشی از وضعیت کنونی وَلو (Valve)، پروژه‌های در دست ساخت آن‌ و اهداف کنونی این شرکت به اشتراک گذاشته است که تقریباََ می‌توان آن را کورسوی امیدی برای طرفداران Half-Life تلقی کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، در حال حاضر تمرکز وَلو از واقعیت مجازی به سمت استیم دِک (Steam Deck) جریان پیدا کرده است. با سرمایه‌گذاری گسترده‌ی Meta یا همان فیسبوک سابق روی پلتفرم‌ واقعیت مجازی، وَلو قصد دارد از این رقابت فاصله بگیرد و بیش از پیش روی پلتفرم دستی خود یعنی استیم دِک سرمایه‌‎گذاری کند. با این وجود، اگرچه بخش عظیمی از سرمایه و تمرکز اعضای وَلو روی بهینه کردن و بهبود استیم دِک متمرکز شده است، اما تیم بسیار کوچکی روی Half-Life 3 کار می‌کند.

طبق گفته‌های مک‌ویکر، این تیم کوچک در مرحله‌ای از توسعه قرار ندارد که حتی مدیران وَلو آن‌ها را یک اولویت در نظر بگیرند. دلیل اصلی این است که در حال حاضر استیم دِک بهتر از تصورات آن‌ها عمل کرده است و قصد دارند بدون هیچ مشکلی این پلتفرم را عرضه کنند.

اگر اخبار پیرامون وَلو و پروژه‌هایش را دنبال کرده باشید، می‌دانید که Project Citadel برای واقعیت مجازی از طریق رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار داشت. به دنبال موفقیت استیم دِک، تیم سازنده‌ی این پروژه‌ی RTS شوتر، واقعیت مجازی را رها کرده است و حالا بازی برای پلتفرم دستی وَلو بهینه می‌شود. تیم بزرگی روی این بازی کار می‌کند، بنابراین در دو سال آینده از آن رونمایی خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم