گیم فا/ طبق اعلام شرکت EnaD Global 7، استودیوی سازنده‌ی عنوان DC Universe Online بر روی توسعه‌ی یک بازی جدید MMORPG در دنیای Marvel کار می‌کند.

در سال‌های پیشرو شاهد انتشار بازی‌های مختلفی از دنیای Marvel خواهیم بود. ابتدا می‌توان به بازی Marvel’s Spider-Man 2 اشاره کرد که برای عرضه در سال 2023 در نظر گرفته شده است. بازی بعدی Marvel’s Wolverine است که بعد از Marvel’s Spider-Man 2 منتشر خواهد شد.

از طرف دیگر ایمی هنیگ (Amy Hennig)، خالق سری Uncharted، در استودیوی اسکای‌دنس نیو مدیا (Skydance New Media) بر روی توسعه‌ی یک بازی تک‌نفره از دنیای Marvel کار می‌کند. اما این همه‌ی ماجرا نیست؛ چراکه یک بازی در سبک MMORPG از دنیای Marvel نیز در دست توسعه است.

شرکت EnaD Global 7 در گزارش سه ماهه‌ی اخیر خود تایید کرد که استودیوی Dimensional Ink بر روی توسعه‌ی یک بازی MMORPG و AAA در دنیای Marvel کار می‌کند. این استودیو سابقه‌ی کار بر روی بازی DC Universe Online را در کارنامه‌ی خود دارد. این بازی MMORPG تحت رهبری جک امت (Jack Emmet) توسعه می‌یابد. وی طراح بازی City of Heroes نیز محسوب می‌شود.

فعلا جزئیات بیشتری در خصوص این پروژه‌ی چندنفره‌ی آنلاین Marvel منتشر نشده است. با توجه به اینکه ظاهراً این بازی یک پروژه‌ی دراز مدت خواهد بود، ممکن است فعلاً در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود قرار داشته باشد.

نکته‌ی جالب اینجاست که شاید این تنها بازی چندنفره AAA از جهان Marvel نباشد. در اوایل سال 2021 شایعه‌‌ شده بود که پلی‌استیشن بر روی توسعه‌ی یک بازی چندنفره از دنیای مارول کار می‌کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم