گیم فا/ بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که به یک کنترلر مخصوص بازی با تلفن‌های هوشمند، شباهت دارد.

این پتنت که به تازگی توسط دفتر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در کشور ژاپن منتشر شده است، شرایطی را مهیا می‌کند تا بتوان با یک دستگاه و کنترلری که از دو دسته‌ی مجزا تشکیل شده است، به تجربه‌ی بازی‌ها روی تلفن‌های هوشمند پرداخت.

این کنترلر که بیشتر به دوال شوک کنسول پلی‌استیشن ۴ شباهت دارد تا دوال سنس پلی‌استیشن ۵، چنین توصیف شده است: “یک قسمت دسته‌ی سمت راست و یک قسمت دسته‌ی سمت چپ که توسط دست راست و چپ کاربر گرفته می‌شوند “. بر طبق این پتنت، طرح کنترلر مورد بحث بخش شفتی که توسط کاربر تنظیم می‌شود را حذف کرده و خود جهت و زاویه‌ی مناسب را تشخیص می‌دهد.

اگر چنین طرحی به نتیجه برسد، می‌توان برای تجربه‌ی بازی‌های پلی‌استیشن از طریق قابلیت RemotePlay و یا از طریق سرویس ابری، از آن استفاده کرد. همانند کاری که بسیاری از کاربران پلتفرم تلفن‌های هوشمند در حال حاضر با استفاده از سرویس استریم ایکس‌باکس و کنترلر‌های شرکت‌های متفرقه انجام می‌دهند. البته لازم به ذکر است که همین حالا هم کنترلرهای پلی‌استیشن از طریق بلوتوث به تلفن‌های هوشمند متصل می‌شوند.

پتنت جدید شرکت سونی در حالی به ثبت رسیده است که سازنده‌ی پلی‌استیشن، اخیرا به دنیای بازی‌های موبایلی نیز وارد شده اشت. در ماه اکتبر بود که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، مدیر پیشین محتوای اپل آرکید، نیکولا سباستیانی (Nicola Sebastiani) را به عنوان سرپرست بخش موبایل خود منصوب کرد. این اتفاق، در حالی رخ داد که آگهی‌های شغلی سونی در آن زمان، به ایجاد یک واحد جدید مختص اقتباس محبو‌ترین فرانچایز‌های این شرکت برای پلتفرم موبایل اشاره داشتند.

همچنین در ماه می سال جاری، جیم رایان (Jim Rayan) گفته بود که سونی قصد دارد در جریان سال مالی فعلی که ماه مارس سال آینده میلادی به پایان می‌رسد، آی‌پی‌های آیکونیک خود را به پلتفرم موبایل بیاورد.

«ما مشغول فکر کردن به این بوده‌ایم که پلیرها به چه شکل از محتوایی که ارائه می‌کنیم لذت می‌برند و موفقیت‌های زودهنگامی را هم با آزمایش برنامه‌ها و بازی‌های موبایل برای دادن حق انتخاب بیشتر به گیمرها، به دست آورده‌ایم. موبایل یکی از جاهایی است که ما در حال کاوش آن هستیم تا به میلیون‌ها گیمر در خارج از پلتفرم خود دست یابیم.

پلی‌استیشن یک کاتالوگ متنوع از آی‌پی‌های فرست پارتی دارد که می‌توانند به پلتفرم تلفن‌های هوشمند منتقل شده و بازی‌های AAA یا سرویس محور ما را تکمیل کنند. ما در حال بررسی بازار موبایل با برخی از فرانچایزهای شگفت‌انگیز پلی‌استیشن هستیم، در نتیجه لطفا منتظر اخبار بعدی بمانید.»

مدتی قبل تایید شد که WipEout، یکی از فرانچایزهای ریسینگ کلاسیک پلی‌استیشن، در قالب یک بازی موبایل قرار است مجددا وارد عرصه شود؛ WipEout Rush یک بازی کارت محور است که اوایل سال ۲۰۲۲ برای تلفن‌های هوشمند آی او اس و اندروید عرضه خواهد و علاوه یک کمپین تک نفره، ۶۰ کشتی از بازی اصلی را هم شامل می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم