سخت افزار/ همانطور که احتمالا انتظار داشتید با روی کار آمدن دولت سیزدهم و عیسی زارع پور؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این دولت جدید تغییر مثبتی در حوزه کاری این وزیر اتفاق نیفتاد. حتی به نظر می‌رسد که در بخش‌هایی مانند اینترنت، سرعت و کیفیت افت پیدا کرده است. این نحوه عملکرد زارع پور حالا با واکنش مجلس همراه شده و یکی از نمایندگان از وزیر ارتباطات خواسته تا پایش را از روی سیم بردارد.

ذبیح الله اعظمی، نماینده مردم جیرفت در مجلس یازدهم از سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و وزیر ارتباطات را مخاطب اظهارات خود قرار داد. اعظمی امروز (یکشنبه ۷ آذر) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر ارتباطات گفت:

“سرعت اینترنت نه تنها افزایش نیافت بلکه به شدت کاهش یافت به طوری که دانش آموزان و دانشجویان دچار مشکل شدند و فضای کسب و کار آسیب دیده است. آقای وزیر! پایتان را از روی سیم بردارید.”
این نماینده مردم جیرفت با اشاره به اعتراف همکاران عیسی زارع پور مبنی بر وجود مشکلات اساسی در زیرساخت‎های اینترنت در استان کرمان، از او درخواست کرد:”لطفاً در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد”.

اعظمی در بخش دیگری از اظهارات خود از نمایندگان مجلس پرسید که آیا برگه دریافتی حقوق کارکنان قوه قضاییه استان‌ها را دیده‌اند؟ او اعلام کرد که حقوق یک کارمند دادگاه با بیش از ۱۰ سال سابقه کمتر از ۵ میلیون تومان است و باید با طرح تسری حقوق کارکنان قوه قضاییه از این قشر دفاع کرد.

کندی سرعت اینترنت در حالی با واکنش منفی نماینده مجلس همراه شده که زارع پور چندی پیش در با دفاع از سرعت  فعلی پس از آنکه نتیجه تست اینترنت در دفتر اپلیکیشن طاقچه به بیش از ۱۶ مگابیت بر ثانیه رسید، گفته بود: “سرعت کاربران در سراسر کشور به طور میانگین ۵ تا ۶ مگابیت بر ثانیه را نشان می‌دهد و در پروانه اپراتورها ۲ مگابیت بر ثانیه آمده است اما الان سرعت دانلود حدود ۸ برابر این مقدار را نشان می‌دهد.” او در ادامه اما عنوان کرده بود که این سرعت ایده‌ال نیست و باید به چند ۱۰ و حتی چند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه هم برسد. زارع پور  معتقد است که بخشی از انتقادات در رابطه با کندی اینترنت ناشی از “فضاسازی” است.

شما تا چه اندازه با اظهارات نماینده مردم جیرفت، مبنی بر افت کیفیت و سرعت اینترنت از زمان روی کار آمدن عیسی زارع پور موافقید؟ به ما بگویید که با گذشت چند ماه از فعالیت دولت سیزدهم، وضعیت اینترنت برای شما بهتر شده یا بدتر و یا تغییری نکرده است؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم