سخت افزار/ استیم به تازگی توانسته با میزبانی از بیش از ۲۷ میلیون کاربر آنلاین رکورد جدیدی را در پلتفرم خود به ثبت برساند.

براساس گزارش SteamDB، پلتفرم بازی Valve روز گذشته با حضور 27,182,165 کاربر به صورت همزمان توانست به رکورد بیشترین میزان کاربر آنلاین در تاریخ خود دست پیدا کند. بهترین رکورد استیم پیش از این در اول روز اپریل به ثبت رسیده بود که در آن 26.9 میلیون کاربر آنلاین همزمان در این برنامه حضور داشتند.

چنین رکوردشکنی‌هایی برای استیم یک نقطه عطف به حساب می‌آید. در طول دو سال گذشته و با ادامه شیوع گسترده ویروس کرونا، پلتفرم بازی Valve توانسته 6 بار رکورد خود را جابجا کند.


پرطرفدارترین بازی های استیم در رکوردشکنی این پلتفرم
بازی‌‌های محبوب همیشگی سرویس Steam کماکان از بیشترین تعداد پلیر بهره می‌برند. در زمان انتشار متن اصلی این خبر بازی شوتر اول شخص محبوب، یعنی Counter-Strike: Global Offensive با در اختیار داشتن 849,144 پلیر آنلاین همزمان بیشترین تعداد کاربر را داشت. بازی جنگی میدانی مولتی پلیر ولو، Dota 2 با 663,561 بازیکن همزمان در رتبه دوم قرار گرفته است. پابجی، بتل رویال محبوب با 241,902 در رتبه سوم، ایپکس لجندز از استودیو Respawn و New World آمازون دو بازی دیگر تاپ 5 به حساب می‎آیند.

Grand Theft Auto 5، Team Fortress 2، Rust، MIR4 و در نهایت Wallpaper Engine عناوین برتر دیگر استیم در این تاریخ به حساب می‌آیند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم