زومجی/ یوسوکه سایتو، تهیه‌کننده‌ی بازی Babylon’s Fall اعلام کرد که این بازی اکشن-نقش‌‌آفرینی آنلاین از برخی داده‌ها و مدل‌های سه‌بعدی Final Fantasy 14 استفاده می‌کند.
 
براساس تازه‌ترین اخبار بازی، یوسوکه سایتو، تهیه‌کننده‌ی Babylon’s Fall از استودیو Platinum Games تایید کرد که این بازی اکشن-نقش‌آفرینی آنلاین، حاوی مدل‌هایی سه‌بعدی از تجهیزات و اموت‌هایی (Emote یا انیمیشن ابراز احساسات) است که از بازی Final Fantasy 14 قرض گرفته شده‌اند. فراموش نکنید که ناشر هر دو بازی، شرکت Square Enix است.

بازیکنانی که در فاز سوم بتا محدود Babylon’s Fall شرکت کردند، از کیفیت بصری تجهیزات این بازی مورد انتظار نگران بودند و برخی از آن‌ها پلاتینوم گیمز را متهم می‌کردند که در ساخت بازی کم‌کاری می‌کند. البته گرافیک Babylon’s Fall در نسخه‌های آزمایشی قدم به قدم پیشرفت کرده است و اگر این پیشرفت تا زمان عرضه‌ی نسخه‌ی اصلی ادامه داشته باشد، نتیجه شاید بسیار متفاوت با نمایش‌های قبلی و حتی برخی از تصاویر حاضر در این خبر به نظر برسد. یوسوکه سایتو در همین راستا توضیحاتی را ارائه کرد. او با انتشار یک پست در وب‌سایت Babylon’s Fall اعلام کرد که این بازی MMO از مدل‌های تجهیزاتی استفاده می‌کند که مخصوص فاینال فانتزی 14 طراحی شده بودند و این‌جا گرافیک بالاتری دارند.


او در پست مذکور توضیح می‌دهد: «در جریان جلسه‌ای که در اسکوئر انیکس برگزار شد و من در آن ایده‌ی بازی Babylon’s Fall را [به سران شرکت] ارائه کردم، نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده و کارگردان فاینال فانتزی 14 نیز حضور داشت. او پیشنهاد کرد [در ساخت بازی] کمک کند و من هم جواب دادم بله! لطفا [کمک کنید]. همکاری ما با یوشیدا از این‌جا شروع شد. پس از این بود که با همکاری تیم ساخت فاینال فانتزی 14 توانستیم داده‌های این بازی را با دقت زیادی در Babylon’s Fall پیاده‌سازی کنیم».

سایتو سپس اشاره می‌کند که با قرض گرفتن داده از فاینال فانتزی 14، پلاتینوم گیمز توانست تجهیزات و اموت‌های بیشتر و متنوع‌تر از چیزی که در ابتدا درنظر داشت، به Babylon’s Fall اضافه کند. البته او بر این موضوع تاکید می‌کند که گرافیک «بیشتر» تجهیزاتی که بازیکنان در Babylon’s Fall به‌دست می‌آورند، منحصر به این بازی است. او در این خصوص می‌گوید:

«مدل‌هایی که از فاینال فانتزی 14 قرض گرفتیم، برای تجهیزاتی استفاده شدند که در بخش‌های ابتدایی و میانی Babylon’s Fall در دسترس قرار می‌گیرند. به همین خاطر است که این تجهیزات در نسخه‌ی بتا محدود بازی زیاد یافت می‌شوند. از اینکه باعث نگرانی طرفداران شدیم، عذر می‌خواهیم. ما به‌شدت در تلاش هستیم تا بازی‌ای بسازیم که طرفداران‌مان را ناامید نکند و از اینکه ما را همچنان حمایت می‌کنید، سپاسگزاریم».