زومیت/ تحقیقات Counterpoint Research نشان می‌دهد که درحال‌حاضر آیفون ۱۳ روی بازار چین تسلط دارد.
   
تحقیقات جدید نشان می‌دهد در اکتبر ۲۰۲۱، در چین فروش اپل از آیفون ۴۶ درصد رشد یافته و چنین آماری آن را به بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌ی گوشی‌های هوشمند در این کشور تبدیل کرده است. پیش‌تر نیز، گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد اپل بر سود جهانی گوشی‌های هوشمند تسلط یافته است و می‌تواند همین کار را در اروپا نیز انجام دهد.

به‌گزارش اپل اینسایدر و به‌نقل از Counterpoint Research، آیفون ۱۳ اکنون روی بازار چین تسلط دارد. تحلیلگران این شرکت تحقیقاتی می‌گویند فروش آیفون ۱۳ حدود ۴۶ درصد رشد کرده؛ درحالی‌که کل بازار گوشی‌های هوشمند چین در اکتبر ۲۰۲۱، تنها با ۲ درصد رشد روبه‌رو شده است.

تارون پاتاک، مدیر شرکت تحقیقاتی مذکور گفت:

اگر کمبودهای زنجیره‌ی تأمین نبود، اپل می‌توانست سود بیشتری کسب کند؛ اما همچنان این شرکت زنجیره‌ی تأمین خود را بهتر از سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند مدیریت می‌کند.
وی همچنین تأکید می‌کند از زمان سقوط هواوی، جایگاه اول در چین میان شرکت‌‌های مختلف در حال تغییر است. پاتاک ادامه داد:

پویایی بازار دوباره در اکتبر تغییر کرد و اپل برای اولین‌بار از دسامبر ۲۰۱۵، به جایگاه اول میان تولیدکنندگان تلفن‌همراه دست یافت. این امر به‌دلیل موفقیت سری آیفون ۱۳ بود که ارزان‌تر از سری آیفون ۱۲ در چین عرضه شد.

وارون میشرا، تحلیلگر ارشد گفت:

به‌طورکلی، بازار چین در طول سال کُند بوده و رشد اپل نشانه‌ی مثبتی است. این امر نشان می‌دهد کاربران چینی گوشی‌های هوشمند به‌سرعت در حال رشد بوده و به‌دنبال خرید دستگاه‌های پیشرفته‌تر هستند که می‌تواند فرصت خوبی برای برندها ایجاد کند.

به‌دلیل کمبود‌های موجود در زنجیره‌ی تأمین، شرکت‌ها دستگاه‌های پیشرفته و قدرتمند و دارای سود بیشتر را در اولویت قرار داده‌اند.
در گزارشی جداگانه آمده است که کمبودهای جهانی در زنجیره‌ی تأمین باعث شده است که اپل برای تولید آیپد و آیفون با مشکل مواجه شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم