سخت افزار/ نسل بعدی پرچمداران از مورد انتظارترین دستگاه‌هایی هستند که در آینده روانه بازار گوشی‌های هوشمند خواهند شد، اما تا همین امروز شایعاتی زیادی را در مورد آنها شاهد بوده‌ایم. به تازگی به واسطه لو رفتن تصویری از محافظ‌های نمایشگر این دستگاه، اطلاعاتی در مورد اندازه صفحه نمایش آنها به دست آوردیم. سامسونگ در فوریه ۲۰۲۲ خانواده گلکسی اس ۲۲ را به طور رسمی معرفی خواهد که انتظار می‌رود از سه عضو تشکیل شده باشند. نسخه استاندارد، پلاس و همچنین اولترا. در جدیدترین گزارش، جزئیاتی در مورد دوربین این پرچمداران در اختیارمان قرار داده شده است.

مشخصات دوربین خانواده گلکسی اس ۲۲
بر اساس گزارش Ice Universe، هر دو نسخه استاندارد و پلاس گلکسی اس 22 سامسونگ مجهز به دوربین اصلی سه گانه خواهند بود که برای لنز اصلی، غول کره‌ای از یک سنسور 50 مگاپیکسلی با اندازه 1/1.57 اینچ، سایز پیکسل 1 میکرون و گشادگی دیافراگم f/1.8 استفاده خواهد کرد. در کنار این لنز، سامسونگ یک سنسور اولتراواید 12 مگاپیکسلی با مشخصات اندازه سنسور 1./2.55 اینچ، پیکسل های 1.4 میکرونی و گشادگی و دهانه دیافراگم f/2.2 قرار خواهد داد. در نهایت یک دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی نیز با قدرت زوم اپتیکال سه برابری تکمیل کننده کانفیگ دوربین سه گانه گکسی اس 22 و اس 22 پلاس خواهد بود.

در بخش جلوی دستگاه، جایی که دوربین سلفی تعبیه شده، سامسونگ یک سنسور 10 مگاپیکسلی با سایز سنسور 1/3.24 اینچ، پیکسل های 1.22 میکرونی و اندازه دهانه دیافراگم f/2.2 را برای هر دو نسخه Galaxy S22 در نظر گرفته است. اندازه سنسور اصلی بر روی هر دو مدل نسبت به نسخه‌های نسل قبل خود بزرگ تر شده و همچنین دوربین تله فوتو بهتری را نسبت به دوربین 64 مگاپیکسلی کراپ شده ای که بر روی کیفیت کلی تصاویر تاثیر میگذاشت دریافت کرده‌اند.

با این تفاسیر انتظار می‌رود که کیفیت عکسبرداری و قدرت زوم در نسل جدید پرچمداران استاندارد و پلاس سری اس 22 سامسونگ در مقایسه با نسل فعلی افزایش پیدا کند. همچنین به لطف سنسور 50 مگاپیکسلی، هر دو دستگاه قادر به ضبط ویدئو با حداکثر کیفیت 8K توسط دوربین اصلی خواهند بود. گلکسی اس 22 استاندارد از نمایشگری 6.06 اینچی برخوردار خواهد بود، در حالی که گلکسی اس 22 پلاس احتمالا به یک پنل 6.55 اینچی مجهز می شود. احتمالا مدل اولترا از مشخصات فنی بهتری، به ویژه در بخش دوربین نسبت به مدل‌های پائین رده خانواده Galaxy S22 برخوردار باشد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم