مجله دیجی کالا/ با وجود اینک طی هفته‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد گوشی‌های سری گلکسی S22 منتشر شده، ولی بیشتر گزارش‌ها و شایعات در مورد S22 اولترا بوده است. حالا به لطف یکی از افشاگران مشهور، می‌توانیم به مشخصات دوربین‌های گلکسی S22 و S22 پلاس بپردازیم که مانند نسل قبلی، از دوربین‌های مشابه بهره می‌برند.

دوربین اصلی مبتنی بر سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با اندازه‌ی ۱/۱.۵۷ اینچی و پیکسل‌های ۱ میکرونی است. به نظر می‌رسد با سنسورهای GN5 سامسونگ و IMX766 سونی سروکار داریم. باید خاطرنشان کنیم سامسونگ معمولا سنسور دوربین گوشی‌های خود را از دو شرکت مختلف تامین می‌کند. برای مقایسه باید بگوییم که دوربین اصلی گوشی‌های S21 و S21 پلاس مبتنی بر سنسور ۱/۱.۷۶ اینچی و پیکسل‌های ۱.۸ میکرونی است. این یعنی سامسونگ برای نسل جدید این دو گوشی دوربین اصلی بسیار بهتری در نظر گرفته است.

دوربین تله‌فوتو هم از سنسور ۱۰ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۱ میکرونی بهره می‌برد و زوم اپتیکال ۳ برابری را ارائه می‌کند. در کنار این دو، یک دوربین اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی با اندازه‌ی ۱/۲.۵۵ اینچی و پیکسل‌های ۱.۴ میکرونی تعبیه شده است. این سنسور تفاوتی با سنسور استفاده شده در گوشی‌های سری گلکسی S21 ندارد. همچنین دوربین سلفی S21 و S21 پلاس هم بار دیگر برای نسل بعدی آن‌ها مورد استفاده قرار گرفته و این یعنی بار دیگر با سنسور ۱۰ مگاپیکسلی روبرو خواهیم شد.

در رابطه با دوربین‌های گلکسی S22 اولترا هم مدتی قبل مشخصات آن‌ها فاش شد، باید انتظار بهره‌گیری از دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی، پریسکوپی ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۱۰ برابری و تله‌فوتوی ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۳ برابری را داشته باشیم. همچنین مانند نسل قبلی، این گوشی قرار است با دوربین سلفی ۴۰ مگاپیکسلی از راه برسد.

گفته می‌شود گلکسی S22 از نمایشگر ۶٫۰۶ اینچی و S22 پلاس از نمایشگر ۶٫۵۵ اینچی بهره می‌برند. ظاهرا این دو نمایشگر از نوع تخت هستند ولی لبه‌های نمایشگر مدل اولترا اندکی خمیده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم