سخت افزار/ کارت گرافیک های جدید معرفی شوند، به بازار عرضه می‌شوند، اما به دست گیمرها نمی‌رسند چرا که زور ماینرها به گیمرها مدت هاست که میچربد. پیش از اینکه گیمرها حرکتی برای خرید یک کارت گرافیک انجام دهند، ماینرها از طرفی و اسکالپرها از طرف دیگر موجودی را جارو می‌کنند. بدین ترتیب اکثر کارت گرافیک‌ها در مزارع ماینینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. چند روز بیشتر از حضور کارت گرافیک Radeon RX 6900 XT LC در یک خرده فروشی اروپایی نمی‌گذرد و این محصول نیز پیش از آنکه به دست گیمرها برسد، توسط ماینرها خریداری شده است.

کارت گرافیک Radeon RX 6900 XT LC در ریگ ماینرها
پائین ترین قیمت لحاظ شده برای این کارت گرافیک در خرده فروشی آلمانی، 1749 یورو یا 1980 دلار امریکا می‌باشد. به منظور مقایسه می‌توانیم به قیمت کارت میان رده RX 6900 XT اشاره کنیم که با قیمت پایه 1500 یورو در بازار به فروش می‌رسد. تنها چند روز از حضور تبلیغات این کارت گرافیک در فروشگاه‌های سخت افزار می‌گذرد که Andreas Schilling از HardwareLuxx تصاویری از یک ریگ ماینینگ منتشر کرده که با 10 کارت گرافیک Radeon RX 6900 XT LC تجهیز شده است و نشان می‌دهد باری دیگر ماینرها پیش دستی کرده‌اند و پارت جدید گرافیک های تازه معرفی شده را پیش از گیمرها خریداری کرده‌اند.

نکته عجیب در مورد این اتفاق این است که مقدار هش ریت این کارت گرافیک‌ها تفاوتی با کارت گرافیک RX 6800 XT که به مراتب ارزان تر است ندارد و طبیعتا در مدت زمان کوتاهی مبلغ سرمایه گذاری شده به ماینر بازگشت داده می‌شود. البته این مورد استثنا نبوده و در گذشته نیز بارها دیده شده که ماینرها از راهکارهای عجیبی استفاده کرده‌اند که در فاکتور قیمت به عملکرد بهترین نبوده‌اند. باید دید AMD چه زمانی کارت RX 6900 XT LC را در مقیاس جهانی روانه بازار کند. یا اینکه تیم قرمز قصد دارد این محصول را به صورت محدود و فقط در کشورهای مشخصی در اختیار کاربران قرار گیرد.  

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم