باشگاه خبرنگاران/ زندگی در عصر کنونی با فناوری‌های نوین پیوند خورده است؛ ابزار و دستگاه‌های هوشمندی که کار را برای بشر امروزی راحت کرده اند.

فناوری‌های آینده به ما خیلی نزدیک‌ هستند. برخی اشیا مثل خودرو‌های خودران قبلاً اختراع شده اند. آن‌ها فقط در انتظار کسب محبوبیت در بین کاربران هستند. غول اینترنتی Google یک خودروی خودران را توسعه داده است. طبق اعلام گوگل در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۰۰ هزار مایل رانندگی ایمن با ناوگان خودکار این شرکت انجام شده است. ایالت نوادا در سال ۲۰۱۲ پلاک‌های مخصوص خودرو‌های بدون راننده را صادر کرد. پرورش حیوانات مزرعه پرهزینه است. رشد بافت حیوانی از سلول‌های بنیادی در آزمایشگاه یکی از چالش‌های دانشمندان است.

خودروهای آینده

گجت‌های هوشمند

منسوجات الکترونیکی یک فناوری در حال توسعه هستند. در آن‌ها الیاف پوشیدنی و وسایل الکترونیکی با هم ترکیب می‌شوند. با این کار یک دستگاه پوشیدنی انعطاف پذیر ایجاد می‌شود. محققان پوشیدنی‌های مجهز به چراغ‌های LED را توسعه داده اند. آن‌ها همچنین لباس‌های پاسخ دهمده به محرک‌های بیرونی مانند نور را معرفی کرده اند. آزمایشگاهی پیش بند صفحه کلید ساخته که می‌تواند با هر وسیله الکترونیکی قابل حملی استفاده شود. به عنوان مثال ویدیو‌های Miku در یوتیوب زیاد شدند. در سال ۲۰۱۰ او اولین کنسرت زنده خود را به صورت هولوگرافیک برگزار کرد.

گجت‌های هوشمند

پرواز فضایی خصوصی

شرکت خصوصی SpaceX توسط ایلان ماسک تاسیس شد. به عنوان اولین شرکت خصوصی سال ۲۰۱۲ یک فضاپیما را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کرد. این شرکت در زمینه فضا با ناسا همکاری می‌کند. شرکت‌های دیگری مانند Virgin Galactic هم بر روی گردشگری فضایی سرمایه‌گذاری کرده اند.

سفر فضایی

پروتز‌های کنترل شونده با ذهن

رفتار مغز هنگام قطع شدن اندام‌ها جالب است. دانشمندان با مهار سیگنال‌های مغز از طریق الکترود‌ها و پایانه‌های عصبی اندام‌های مصنوعی ساخته‌اند. این بازو‌ها قادر به برداشتن اشیاء شکننده بدون له کردن آن‌ها هستند. نیازی به حرکت دادن انگشتان به صورت جداگانه نیست. در سال ۲۰۱۲ مردی با استفاده از یک پای مصنوعی کنترل شده از پله‌های برج ویلیس شیکاگو بالا رفت.

پروتز‌های کنترل شونده با ذهن

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم