باشگاه خبرنگاران/ قابلیت جدید جستوجوی گوگل به شما اجازه می‌دهد ۹۸ مکان‌ معروف تاریخی را در همه زوایا به صورت مجازی مشاهده کنید.

به گزارش  indianexpress، گوگل اکنون بنا‌های سه بعدی را به نتایج جستجوگر خود اضافه کرده است. کاربران جستجوی گوگل اکنون می‌توانند ۹۸ بنای تاریخی را در نمای سه بعدی مشاهده کنند. در حال حاضر، این ویژگی برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است. جستجوی بنا‌های تاریخی از جمله بیگ بن، برج ایفل، موزه لوور و برج توکیو اسکای تری را شامل می‌شود.

بناهای تاریخی و قابلیت سه بعدی گوگل

لازم به ذکر است که گوگل در سال ۲۰۱۹ شروع به ارائه نتایج جستجوی سه بعدی کرد و از آن زمان نتایج مشابهی را برای دسته‌های مختلف از جمله پرندگان، حشرات، حیوانات خشکی، اشیاء فضایی و حتی ورزشکاران گسترش داده است. اگر می‌خواهید بنا‌های تاریخی پشتیبانی شده را به صورت سه بعدی مشاهده کنید، باید به Google.com یا برنامه جستجوی Google در Android یا iOS بروید. با این قابلیت کاربران می‌توانند از همه زوایای بنای مورد نظرشان را مشاهده کنند.

نمای سه بعدی ایفل

همچنین این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تصویر سه بعدی بنا را از طریق دوربین تلفن همراهتان وارد محیطی که در آن قرار دارید بکنید. بنا‌هایی که برای مشاهده سه بعدی در جستجوی گوگل در دسترس خواهند بود عبارتند از: بیگ بن، برج ایفل، پارتنون، اسکای تری توکیو، موزه لوور، طاق پیروزی، کلیسای سانتا ماریا نوولا، پل بروکلین، قلعه امید خوب، بنای یادبود کلمب، ساختمان امپایر استیت، پل گلدن گیت، برج کج پیزا، چشم لندن، یادبود ملی کوه راشمور، کاخ ملی، مرکز تجارت جهانی یک، کاخ ورسای، یادبود رودز، استون هنج، موزه ملی توکیو، میدان ترافالگار، کلیسای وست مینستر، ملی یویوگی استادیوم و زوججی هستند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم