گیم فا/ کوالکام (Qualcomm) و ریزر (Razer) یک کیت توسعه برای نسل بعدی بازی‌های موبایلی ساخته‌اند که از سیلیکون Snapdragon G3x پشتیبانی می‌کند.

وب‌سایت videocardz.com چند تصویر از کوالکام دریافت کرده که شامل چیپست‌های اسنپدراگون جدید این شرکت برای محصولات سال 2022 می‌شوند، یکی از این چیپست‌ها G3x است که به طور خاص برای یک کنسول بازی دستی طراحی شده است.

این کیت توسعه که با همکاری Razer طراحی شده دارای صفحه نمایش 120 هرتزی HDR OLED و باتری بزرگ 6000 میلی آمپر ساعتی است.

براساس گزارش این وب‌سایت، این دستگاه به عنوان یک کنسول استریم بازی کار می‌کند که از سرویس Xbox Game Cloud و استریم از طریق کنسول یا حتی رایانه‌های شخصی پشتیبانی می‌کند.

پردازنده‌ی پرچمدار جدید یعنی اسنپدراگون 8 نسل 1 نسبت به پردازنده‌ی پرچمدار فعلی کوالکام، از 20 درصد سرعت بیشتر و 30 درصد صرفه جویی در انرژی برخوردار خواهد بود. اسنپدراگون 8 نسل 1 با استفاده از فناوری پردازش 4 نانومتری ساخته خواهد شد و دارای پردازنده‌ی گرافیکی نسل چهارم Adreno خواهد بود.

کوالکام 30 درصد عملکرد پردازنده‌ی گرافیکی بالاتر و 25 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی را از معماری جدید خود تخمین می‍زند. جالب اینجاست که در Vulkan، پردازنده‌ی گرافیکی باید 60 درصد سریع‌تر عمل کند. همه‌ی این‌ها در مقایسه با «نسل قبلی» پردازنده‌ی این شرکت است.

به محض رونمایی از این دستگاه، اطلاعات بیشتری از آن در دسترس قرار خواهد گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم