گیم فا/ الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و استودیوی ریسپاون اعلام کردند که نسخه‌ی اول بازی Titanfall دیگر در فروشگاه‌های دیجیتالی قابل خرید نیست.

استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) به‌تازگی اعلام کرده است که بازی شوتر اول شخص Titanfall دیگر قابل خرید نیست و در تاریخ 10 اسفند 1400 (1 مارس 2022) نیز از سرویس‌های اشتراکی حذف خواهد شد. این استودیو هنوز دلیلی برای توقف فروش بازی ارائه نداده، اما این سری در چند سال گذشته با مشکل حملات مداوم DDoS مواجه بوده است. با این حال، سرورهای آنلاین این اثر برای افرادی که بازی را از قبل خریداری کرده‌اند و همچنین مشترکین سرویس EA Play فعال باقی خواهد ماند.

در همین راستا، استودیوی ریسپاون بیانیه‌ای را خصوص حذف بازی Titanfall از فروشگاه‌ها منتشر کرده است. این استودیو همچنین اشاره کرد که فرنچایز مذکور ادامه خواهد داشت.

«ما تصمیم گرفتیم تا فروش نسخه‌ی اول Titanfall را از امروز متوقف کنیم و همچنین این بازی را در تاریخ 1 مارس 2022 از سرویس‌های اشتراکی حذف خواهیم کرد. با این حال، ما سرورهای بازی را برای طرفداران اختصاصی که هنوز در حال تجربه‌ی آن هستند و کسانی که بازی را از قبل خریده‌اند، فعال می‌گذاریم. آی‌پی Titanfall جزو DNA ما محسوب می‌شود و این جهان خارق‌العاده ادامه خواهد داشت. این فرنچایز برای ما مهم است و به ساخت دنباله‌های آن ادامه خواهیم داد.»

استودیوی ریسپاون در تابستان گذشته اعلام کرد که بر روی توسعه‌ی یک بازی جدید اکشن ماجراجویی تک‌نفره کار می‌کند که به نظر می‌رسد این بازی احتمالاً دنباله‌ی عنوان موفق Star Wars Jedi: Fallen Order باشد. همچنین این استودیو در اوایل پاییز امسال اعلام کرد که نسخه‌ی سوم بازی Titanfall در دست ساخت نیست.

گفتنی است که نسخه‌ی اول بازی Titanfall در سال 2014 برای کنسول ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس 360 و رایانه‌های شخصی منتشر شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم