باشگاه خبرنگاران/ به گفته دولت روسیه کاهش سرعت توئیتر در روسیه تا زمانی که تمام محتوای ممنوعه حذف نشود ادامه خواهد داشت.

رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه Roskomnadzor به رویترز گفت که روسیه به کاهش سرعت توئیتر در دستگاه‌های تلفن همراه ادامه می‌دهد تا زمانی که تمام محتوای غیرقانونی تلقی شده حذف شود، زیرا مسکو به مطالبات علیه غول‌های فناوری ادامه می‌دهد.

روسیه اخیراً اقداماتی را برای کنترل غول‌های فناوری با اعمال جریمه‌های کوچک به دلیل نقض محتوا انجام داده است، در حالی که روسیه به دنبال مجبور کردن شرکت‌های خارجی به داشتن نمایندگی رسمی در روسیه و ذخیره اطلاعات شخصی روس‌ها در قلمرو این کشور هستند.

بهره کشی جنسی از کودکان توسط توئیتر

مقامات روسی اعلام کرده‌اند که توئیتر از ماه مارس در روسیه به دلیل پست‌های حاوی بهره کشی جنسی از کودکان، اطلاعات سوءمصرف مواد مخدر یا فراخوانی از افراد زیر سن قانونی برای خودکشی در معرض تنبیه قرار گرفته است. توئیتر استفاده از پلتفرم خود برای ترویج رفتار غیرقانونی را رد کرد. این سازمان می‌گوید که یک سیاست مقابله‌ای برای بهره‌کشی جنسی از کودکان دارد و ترویج خودکشی یا خودآزاری را ممنوع می‌کند. در روسیه بارگذاری ویدئوها و عکس‌ها در دستگاه‌های تلفن همراه بسیار کندتر است، اما Roskomnadzor محدودیت‌های سرعت در شبکه‌های ثابت را در ماه "می" کاهش داد.

اپلیکیشن توییتر

مقامات روسی گفتند توئیتر که در مجموع ۳۸.۴ میلیون روبل (۵۱۱۹۰۰ دلار) در سال جاری جریمه کرده است، از سال ۲۰۱۴ به طور سیستماتیک درخواست‌های حذف مطالب ممنوعه را نادیده گرفته است، اما بیش از ۹۰ درصد پست‌های غیرقانونی را حذف کرده است. Roskomnadzor در پاسخ به سؤالات رویترز گفت: "تا کنون، ۷۶۱ پست حذف نشده باقی مانده است. شرط رفع محدودیت دسترسی در دستگاه‌های تلفن همراه این است که توئیتر به طور کامل مواد ممنوعه شناسایی شده توسط Roskomnadzor را حذف کند. ما همچنین تکرار می‌کنیم که شبکه اجتماعی توئیتر بار‌ها توسط دادگاه روسیه به دلیل ارتکاب تخلفات اداری مجرم شناخته شده است."

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم