گیم فا/ این طور که به نظر می‌رسد شرکت تیک-تو اینترکتیو (Take-Two Interactive) قصد دارد تا نشان تجاری کلمات Rockstar ،Bully و هم‌چنین Take Two را در اختیار داشته باشد. همین مسئله باعث ایجاد درگیری بین این شرکت و بازی It Takes Two شده است.

با نزدیک شدن به عرضه‌ی بازی Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition، شرکت مادر راکستار گیمز (Rockstar Games) یعنی تیک-تو اینترکتیو آثار زیادی را تحت قوانین DMCA و کپی رایت هدف قرار داد. این آثار بیشتر مادهایی بودند که برای سه‌گانه‌ی اصلی Grand Theft Auto طراحی شده بودند. یک گروه که بازی‌های GTA Vice City و GTA 3 را مهندسی معکوس کرده بودند هنوز با تیک-تو درگیر هستند. آن‌ها به تازگی اعلام کرده‌اند که آماده‌اند تا این درگیری را به دادگاه بکشانند.

حال که Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition عرضه شده و تیک-تو با موفقیت اکثر پروژه‌های مستقل مربوط به آن‌ها را پایین کشانده، این شرکت تصمیم گرفته تا تمرکز خود را روی مسئله‌ی دیگری بگذارد. این طور که به نظر می‌رسد تیک-تو به تازگی چندین نشان تجاری مختلف را هدف قرار گرفته است. در میان این نشان‌های تجاری می‌توان حق نام‌های Rockstar، Bully و البته Take Two را مشاهده کرد.

اگر نگاهی به فهرست گسترده‌ی اهداف تیک-تو بیندازید، متوجه خواهید شد که این شرکت ادعای عجیبی در رابطه با بازی It Takes Two دارد. ظاهرا این شرکت معتقد است که حق قانونی نام این بازی باید در اختیار آن‌ها باشد. جالب است بدانید که این بازی توسط استودیوی هیزلایت (Hazelight Studios) توسعه یافته و توسط الکترونیک آرتس (Electronic Arts) منتشر شده است. در واقع هیچ ارتباطی میان این بازی و شرکت تیک-تو وجود ندارد. با این حال به نظر می‌رسد که این شرکت کلا به در اختیار داشتن کلمات Take و Two در زبان انگلیسی علاقه دارد.

البته بعید است که قانون علاقه‌ای به ادعای عجیب تیک-تو اینترکتیو نشان دهد. بازی موفق هیزلایت تا کنون بیش از 3 میلیون نسخه فروخته و شانس بردن جایزه‌ی بهترین بازی سال را هم در The Game Awards هفته‌ی بعد دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم