گیم فا/ پس از عرضه‌ی بازی Battlefield 2042، به تازگی شایعاتی در سطح فضای مجازی در مورد بازی بعدی این فرنچایز منتشر شده است. این طور که به نظر می‌رسد قرار است شاهد تغییرات زیادی در فرنچایز Battlefield باشیم.

تنها چند هفته از انتشار نسخه‌ی کامل Battlefield 2042، جدیدترین نسخه از فرنچایز شوتر دایس (DICE) و الکترونیک آرتس (Electronic Arts) می‌گذرد. با وجود مشکلات فنی بسیار زیاد به هنگام عرضه، به نظر می‌رسد که هنوز بازی فروش خوبی را تجربه کرده است. دایس هم دائما در حال به‌روزرسانی بازی بوده تا مشکلات فنی آن را حل کند. هنوز زمان زیادی از عرضه‌ی Battlefield 2042 نگذشته و شایعه‌پردازی در مورد نسخه‌ی بعدی این فرنچایز آغاز شده است. این طور که به نظر می‌رسد قرار است شاهد تجربه‌ی بسیار متفاوتی در بازی بعدی باشیم.

تام هندرسون (Tom Henderson)، منبع نسبتا معتبری که پیش از این اطلاعات زیادی را در مورد این فرنچایز منتشر کرده، به تازگی در توئیتر خود گفته که بازی بعدی Battlefield یک شوتر قهرمانی خواهد بود. منظور از شوتر قهرمانی عنوانی مشابه با Overwatch یا Apex Legends است. هم‌چنین این بازی شامل یک حالت بتل رویال خواهد بود. او می‌گوید که سیستم Specialist بازی Battlefield 2042 در واقع مقدمه‌چینی برای آینده‌ی قهرمان‌محور این فرنچایز است.

هندرسون گفته که این برنامه‌ها می‌توانند در آینده تغییر کنند، چرا که خود بازی Battlefield 2042 در روند توسعه‌ی خود دچار تغییرات زیادی شد: «بازی بعدی Battlefield به نوعی یک شوتر قهرمانی است. قرار نیست شاهد از بین رفتن سیستم Specialist باشیم، بلکه شاهد گسترش آن خواهیم بود. Battlefield 2042 قرار بود سکوی پرشی برای یک شوتر قهرمانی باشد، اما با اجرای ضعیف از سوی دایس طرف بودیم.»

گفته می‌شود که الکترونیک آرتس قصد دارد تا فرنچایز Battlefield را گسترش دهد و استودیوهای دیگری را هم مسئول توسعه‌ی این فرنچایز بکند. بازی Battlefield 2042 در حال حاضر برروی ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/اس، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5 و پلتفرم PC در دسترس است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم