گیم فا/ با اینکه بازی جدید بتسدا بیش از سایر عناوین این شرکت مبتنی بر واقعیت است، اما به ادعای تاد هاوارد لحظات حساس و نفس‌گیر آن حتی از Skyrim نیز بیشتر خواهد بود.

اخیراً مستندی به نام Into the Starfield: The Endless Pursuit منتشر شد که طی آن، کارگردان، مدیر استودیو و طراح ارشد بتسدا (Bethesda) در باره‌ی بازی مورد انتظار Starfield صحبت کردند. این افراد صاحب نام در این ویدیوی مستند، به این موضوع اشاره کردند که بازی Starfield علی‌رغم تمامی تفاوت‌های اساسی خود، همچنان شباهت‌هایی به عناوین پیشین بتسدا دارد.

تاد هاوارد (Todd Howard)، کارگردان این بازی در این ویدیو گفت: «ما در حال ساخت بازی The Elder Scrolls III: Morrowind بودیم و همزمان درباره‌ی بازی بعدی خود فکر می‌کردیم. ما فهرستی از جهان‌هایی که احتمالاً به سراغ آن‌ها خواهیم رفت تهیه کردیم و همانطور که حدس می‌زنید، جهان فالوت در صدر فهرست ما قرار گرفت و این بازی نیز به شکل خارق‌العاده‌ای به موفقیت رسید. در نهایت، گزینه‌ی بعدی ما، جهانی علمی تخیلی بود.»

مانند دیگر بازی‌های نقش‌آفرینی بتسدا، کاوش هسته‌ی اصلی بازی Starfield خواهد بود، اما توسعه‌دهندگان این بازی به دلیل ماهیت علمی و واقع‌گرایانه‌ی آن رویکردی متفاوت را در قبالش پیش خواهند گرفت.

آقای مت کاروفانو (Matt Carofano) به عنوان طراح ارشد این بازی گفت: «در حالی که بازی Skyrim به نوعی یک عنوان فانتزی-حماسی قلمداد می‌شود، Starfield بیشتر مبتنی بر علم و اکتشاف است. من چنین فکر می‌کنم که این موضوع به ما دیدگاه متفاوتی از ساختن جهان بازی ارائه کرد. بنابراین، باید این دیدگاه را در ساخت مناطق و محیط‌ها و حتی شخصیت‌ها و اشیاهای داخل بازی به کار بگیریم.»

در حالی که مکانیک‌های جهان بازی کاملاً متفاوت از گذشته است، اما Starfield شباهت‌های زیادی به Skyrim و عناوین دیگر بتسدا خواهد داشت. از جمله این شباهت‌ها می‌توان به زاویه دید اول شخص، دنیایی غرق در تعامل و چیزی که تاد هاوارد از آن با کلمه‌ی “Step out” یاد می‌کند.

لازم است بدانید که واژه‌‌ی “Step out” از دیدگاه تاد هاوارد، اشاره به لحظاتی از بازی‌های بتسدا دارد که گیمرها برای اولین بار قدم در جهان بازی می‌گذارند و از همان ابتدا حیرت و شگفتی وجود آن‌ها را فرا می‌گیرد. در واقع، این لحظات خاص، از دیر باز در عناوین مختلف شرکت بتسدا وجود داشتند.

برای مثال، در بازی‌های Fallout لحظه‌ی “Step out” به زمانی گفته می‌شود که برای اولین بار از Vaultها خارج می‌شوید. همچنین، این لحظه در مورد بازی‌های Elder Scrolls نیز به لحظه‌ی خروج از غارها و ورود به جهان بازی مربوط می‌شود.

اما اکنون تاد هاوارد در مورد بازی جدید بتسدا چنین ادعا می‌کند که این بازی دو لحظه‌ی “Step out” خواهد داشت و حتی از این نظر لحظات نفس‌گیرتر بیشتری نسب به Skyrim دارد. وی از این کلمه به عنوان یک پیام رمزی یاد کرد و افزود: «ما همیشه در بازی‌هایمان لحظه‌ی “Step out” داریم. اکنون تکنولوژی پیشرفت کرده است و همه تغییر کرده‌ایم. بنابراین، انتظارات ما از یک بازی نیز تغییر خواهد کرد. ما در هنگام بارگذاری بازی‌ها با خود می‌گوییم که “خب، من (از غار یا پناهگاه) بیرون می‌روم و این لحظه را خواهم دید” و بسیار دشوار است که هر نسل چنین حسی را بتوانید به گیمرها القا کنید. اما در مورد Starfield لازم است بگویم که ما دو لحظه‌ی “Step out” خواهیم داشت. این یک پیام رمزی است.»

گفتنی است که بازی Starfield، در تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲) به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین، این بازی در زمان انتشار خود در دسترس مشترکین سرویس گیم پس قرار خواهد گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم