دیجیاتو/ شرکت بریتانیایی Engineered Arts ربات انسان‌نمایی ساخته که می‌تواند بسیاری از حالات چهره را به راحتی به نمایش بگذارد. این شرکت مدعی است که Ameca بهترین ربات برای تعامل با انسان‌هاست ولی دیدن آن احتمالا بسیاری از افراد را می‌ترساند.

ربات جدید شرکت Engineered Arts با نام Ameca هم‌اکنون با قیمتی نامشخص عرضه شده و چهره‌ای دارد که بخش‌های زیادی از آن حرکت می‌کند تا بتواند ژست‌های واقع‌گرایانه به خود بگیرد. این ربات قادر به حرکت نیست و فقط می‌تواند دستان خود را حرکت دهد.

ربات Ameca می‌تواند لبخند یا چشمک بزند، تعجب کند و حتی بینی خود را بخاراند. شرکت سازنده مدعی است که این ربات به خاطر چهره طبیعی خود خیلی زود با افراد ارتباط برقرار می‌کند. آن‌ها می‌گویند هوش مصنوعی انسانی به بدنی نیاز دارد که شبیه انسان‌ها باشد.

«آمکا» از سیستم عامل اختصاصی Tritium استفاده می‌کند و به عنوان یک پلتفرم ابری برای آزمایش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ساخته شده است. Engineered Arts می‌گوید ظاهر دوستانه ربات آن‌ها باعث می‌شود این پلتفرم برای برقراری تعامل میان انسان‌ها و جهان متاورس یا سایر قلمروهای دیجیتالی بهترین گزینه باشد.

به‌علاوه، آمکا ماژولار است و بخش‌های مختلف آن می‌تواند به‌طور مستقل عمل کند. یعنی شما می‌توانید در صورت نیاز فقط از سر یا یک دست این ربات استفاده کنید. همین طراحی باعث می‌شود توسعه‌دهندگان بتوانند در آینده آمکا را به لحاظ نرم‌افزاری یا فیزیکی ارتقا دهند.

شرکت سازنده می‌گوید یکی از کاربردهای آمکا برای کسب و کارها می‌تواند جلب توجه مشتریان باشد. اگر این ربات در رویدادها و فروشگاه‌ها قرار داده شود، قطعا شمار زیادی از مردم به دیدن آن می‌روند و برندها در همین حین می‌توانند محتوای مدنظر خود را منتقل کنند.

Engineered Arts قرار است آمکا را در رویداد CES 2022 به نمایش بگذارد. این رویداد ژانویه ۲۰۲۲ مصادف با ۱۵ تا ۱۸ دی ماه برگزار خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم