زومیت/ خبری تأیید نشده از انتشار سیستم‌عامل هارمونی برای دستگاه‌های بین‌المللی هواوی خبر می‌دهد. اولین بتای هارمونی ۳ در آینده‌‌ای نزدیک از راه می‌رسد.
   
در حال حاضر هارمونی او اس (HarmonyOS)، سیستم‌عامل خبرساز هواوی، در چین در قالب چندین نوع دستگاه هوشمند قابل‌دسترسی است. کاربران گوشی‌های هوشمند، وسایل هوشمند خانگی و... مدتی است که از قابلیت‌های ارائه‌شده توسط هارمونی استفاده می‌کنند و شرکت چینی قصد دارد در گذر زمان تنوع دستگاه‌های تحت پشتیبانی این سیستم‌عامل را افزایش دهد.

هواوی تاکنون سیستم‌عامل هارمونی را برای دستگاه‌هایش در خارج از چین منتشر نکرده، اما این شرایط ممکن است به‌زودی تغییر کند.

براساس آنچه Gizmochina می‌نویسد، درک یو، از مدیران واحد اروپای مرکزی و شرقی، شمال کانادا و ترکیه هواوی، در مصاحبه‌ای گفته که شرکت چینی ممکن است سیستم‌عامل اختصاصی‌اش را در سال آینده‌ی میلادی برای کاربران جهانی‌اش منتشر کند. هواوی پیش‌تر هارمونی را با نام HongMengOS در چین در دسترس قرار داده است.

آمار می‌گویند بیش از ۱۴۰ گوشی هوشمند، تبلت، نمایشگر هوشمند و دستگاه‌های دیگر در حال استفاده از هارمونی هستند. انتشار جهانی هارمونی فعلا به تأیید رسمی هواوی نرسیده و درک یو می‌گوید نسخه‌ی فعلی هارمونی در درجه‌ی اول روی کاربران چینی متمرکز است. به گفته‌ی یو بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر هارمونی را نصب کرده‌اند. تاریخ معرفی هارمونی به سال ۲۰۱۹ و کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی برمی‌گردد؛ جایی که شرکت چینی روی قابلیت‌های چند پلتفرمه‌ی سیستم‌عامل موردبحث تمرکز ویژه‌ای داشت.

سال گذشته شاهد انتشار هارمونی ۲ بودیم. در نسخه‌ی دوم سیستم‌عامل هارمونی قابلیت‌های جدیدی از راه رسیدند و تعداد دستگاه‌های تحت پشتیبانی افزایش یافت. اوایل سال جاری میلادی سومین نسخه با نام HarmonyOS 3.0 معرفی شد و نخستین نسخه‌ی بتای آن در فصل اول ۲۰۲۲ در دسترس قرار می‌گیرد. مشخص نیست که بتای هارمونی ۳ به‌صورت جهانی منتشر می‌شود یا خیر.

شما کاربران گرامی چه دیدگاهی درباره‌ی هارمونی دارید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم