باشگاه خبرنگاران/ به تازگی دستگاهی اختراع شده که هنگام ثبت تصاویر بوی مربوط به آن تصویر را هم ثبت می کند تا خاطرات بهتر ثبت شوند.

به گزارش  ae.۲۴، یونگ سوک برو، مخترع دستگاه Transit برای کمک به زنده کردن خاطرات عکاسی، این دستگاه را طراحی کرده است، دستگاهی که رایحه‌ای برای عکس شما تولید می‌کند.

Transit، به شما کمک می‌کند تا احساسات فراموش شده مرتبط با عکس‌هایتان را از طریق رایحه تولیدی  این دستگاه تجربه کنید. Transit عکس دریافتی شما را به تصویری در صفحه نمایش خود تبدیل می‌کند.

همچنین این دستگاه دارای چهار رایحه اصلی است که در زمان شناسایی محیط عکس، رایحه مرتبط با آن را از خود منتشر می‌کند. هر یک از رایحه‌ها با توجه به عکس و با یکی از چهار رنگ اصلی جفت خواهند شد.

دستگاه Transit، خاطرات را زنده می‌کند!

این رنگ‌های چهارگانه دارای رایحه‌هایی مرتبط با عکس‌‌های دریافتی هستند. این رنگ‌ها و رایحه‌ها عبارتند از: رنگ لاجوردی که بوی پنبه می‌دهد، رنگ ارغوانی که بوی گل ایجاد می‌کند، رنگ زرد روشن که بوی مرکبات می‌دهد و رنگ مشکی که بوی چوب تولید می‌کند. رایحه‌ها، از طریق سوراخ‌هایی که در پشت این دستگاه هستند تولید می‌شوند.

دستگاه Transit، خاطرات را زنده می‌کند!

Transit، تصویر مربوط به عکس را روی صفحه دیجیتال دایره‌ای شکل خود نشان می‌دهد و بوی مربوط به تصویر را منتشر می‌کند. سپس به سرعت یک فرآیند بویایی تولید می‌شود. همچنین در این صفحه نمایش دیجیتالی، عباراتی احساسی ظاهر می‌شوند تا خاطراتمان را بهتر یادآوری کند. این دستگاه با رایحه خود ما را به دنیای حافظه سوق می‌دهد.

دستگاه Transit، خاطرات را زنده می‌کند!

دستگاه Transit، خاطرات را زنده می‌کند!

دستگاه Transit، خاطرات را زنده می‌کند!

 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم