گجت نیوز/ بسیاری از کاربران گزارش‌های متعددی را از ضعف آنتن دهی در آیفون ۱۳ اپل و از دست رفتن دائمی سیگنال در این گوشی منتشر کرده‌اند که آزاردهنده است.

طی هفته‌های اخیر، گزارش‌های متعددی از سوی کاربران در ارتباط با مشکلات مختلف آیفون ۱۳ منتشر شده است. به عنوان مثال چند هفته پیش در گزارشی، گفته شد که فقط شرکت اپل می‌تواند نمایشگر آیفون ۱۳ را تعویض کند و اگر تعمیرکارانی به جز تعمیرکاران اپل این کار را انجام دهند، Face ID دستگاه بلااستفاده خواهد شد. اما ظاهراً مشکل آنتن دهی را هم باید به دیگر مشکلات این گوشی اضافه کنیم.

روز گذشته یک کاربر در ردیت از مشکل آنتن دهی ناامیدکننده گوگل پیکسل ۶ گلایه کرده بود. حالا یک کاربر دیگر می‌گوید که آیفون ۱۳ اپل هم از این مشکل مبرا نیست!

برخی از کاربران در فضای مجازی می‌گویند آنتن دهی در آیفون ۱۳ بسیار ضعیف است. در واقع بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد آنتن دهی این گوشی به خوبی بسیاری از پرچمداران اندرویدی نیست. این افراد می‌گویند که سیگنال آنتن گوشی آن‌ها دائم از دست می‌رود که به شدت آزاردهنده است.

آزمایش آنتن دهی در آیفون ۱۳
برخلاف گزارش این کاربران، آزمایش‌ها نشان می‌دهد آنتن دهی سری آیفون 13 اپل بهتر از سری آیفون 12 است. یک کاربر چینی سیگنال آنتن iPhone 13 را با استفاده از RSRP (توان متوسط دریافت سیگنال مرجع) سنجیده است. هر چه این پارامتر در یک گوشی بیشتر باشد، آنتن دهی آن دستگاه بهتر است. برای سنجش این پارامتر می‌توانید روی گوشی خود کد زیر را شماره‌گیری کنید:

*3001#12345#
نتایج بررسی این کاربر نشان می‌دهد RSRP در آیفون 13 بهتر از آیفون 12 است؛ اما فاصله بین آن‌ها زیاد نیست. در یک محیط 4G، سیگنال آیفون 13 در 10 تست از 15 تست بهتر بوده است. در محیط 5G هم سیگنال این گوشی در 5 تست از 7 تست بهتر ظاهر شده است.

در یک محیط 4G، سیگنال دو سیم کارت آیفون 13 بهتر از تک سیم کارت بوده است؛ در حالی که عملکرد تک سیم کارت در محیط 5G بالعکس بوده است. البته اختلاف عملکرد بین دو مدل تک سیم و دو سیم ناچیز است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم