دیجیاتو/ اپل در سال ۲۰۲۲ به دنبال عرضه سه آیپد جدید شامل آیپد ۱۰، آیپد ایر ۵ و نسل جدید آیپد پرو خواهد بود. آیپد پرو از طراحی جدیدی بهره می‌برد و به فناوری شارژ بی‌سیم مجهز می‌شود تا یک محصول جذاب و کاربردی را به دست کاربران برساند.

به گزارش «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ آیپد پایین‌رده در سال ۲۰۲۲ با مدل جدیدی به‌روز می‌شود اما مشخص نیست که این مدل چه ویژگی‌هایی خواهد داشت. در شایعات قبلی گفته شده بود که آیپد ۲۰۲۱ بدنه‌ای باریک‌تر شبیه آیپد ایر ۳ و نمایشگری بزرگ‌تر دارد، اما این اتفاق نیفتاد. حالا می‌توان تصور کرد که اپل این طراحی را برای مدل ۲۰۲۲ درنظر گرفته باشد.

آپید پایین‌رده امسال به تراشه A13، فناوری True Tone و دوربین سلفی فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی برای تماس‌های ویدیویی Center Stage مجهز شد. اپل از سال ۲۰۱۷ هر سال یک نسخه جدید از این تبلت را با تغییرات کم و اغلب فقط با تغییر چیپست روانه بازار کرده تا قیمت این محصول را پایین نگه دارد. بنابراین مدل ۲۰۲۲ هم می‌تواند شرایط مشابهی داشته باشد.

آیپد ایر ۵ با سخت‌افزار جدید
در خصوص آیپد ایر ۲۰۲۲، در ابتدا گفته می‌شد که این تبلت از نمایشگر OLED سامسونگ استفاده خواهد کرد، اما حالا به نظر می‌رسد که نسل بعدی آیپد ایر همچنان نمایشگر LCD داشته باشد. در حال حاضر اطلاعات بسیار کمی درباره نسل پنجم آیپد ایر در دسترس است، ولی پیش‌بینی می‌شود که حداقل شاهد حضور سخت‌افزارهایی شبیه آیپد مینی ۲۰۲۱ باشیم.

آیپد مینی ۲۰۲۱ از تراشه A15، ارتباطات ۵G و قابلیت Center Stage بهره می‌برد. همه این ویژگی‌ها زمانی در دستگاه‌های اپل معرفی شد که نسل چهارم مدل ایر در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی شده بود. حالا با گذشت بیشتر از یک سال از زمان معرفی آخرین نسل این تبلت، گرمن تاکید کرده که باید منتظر نسل بعدی آیپد ایر باشیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم