شهر سخت افزار/ با تلاش TSMC برای راه‌اندازی فناوری ساخت تراشه 3 نانومتری، سامسونگ نیز خط تولید تراشه‌های 3 نانومتری خود را به راه انداخت. اگرچه TSMC بخش قابل توجهی از بازار تولید تراشه را در اختیار دارد، غول فناوری کره جنوبی نیز به عنوان تعدادی از اولین مشتریان برای تراشه‌های با فناوری ساخت 3 نانومتری GAA خود، به بازیگران اصلی چشم دوخته است.

بر اساس گزارش DigiTimes، این شرکت مصرانه به دنبال سفارشات برای تراشه‌های 3 نانومتری GAA خود است. علاوه بر این، گمانه زنی‌ها ادعا می‌کنند که AMD و Qualcomm ممکن است جزو اولین مشتریان فناوری پیشرفته جدید آن باشند. لیست مشتری‌های اصلی اما به همین جا ختم نمی‌شود، زیرا شرکت سامسونگ همچنین به دنبال دریافت سفارشات از Nvidia هم هست.

شایان ذکر است، این موضوع نشان دهنده شدت روزافزون رقابت بر سر تراشه‌های 3 نانومتری است، زیرا هم TSMC که بزرگترین سازنده تراشه قراردادی در جهان است و هم سامسونگ، در حال تلاش برای عرضه فناوری مربوطه خود به بازار هستند.در حال حاضر،TSMC  تولید آزمایشی فناوری ساخت تراشه 3 نانومتری خود را آغاز کرده است. علاوه بر این، این شرکت قصد دارد تولید انبوه فناوری پیشرفته تراشه‌سازی خود را در سه ماهه چهارم سال آینده میلادی آغاز کند.

با این حال، منابع نزدیک به این موضوع همچنین دریافتند که کوالکام،AMD  و سایر بازیگران کلیدی در صنعت تکنولوژی، به تراشه‌های 3 نانومتری سامسونگ علاقه نشان داده‌اند. TSMC در حال آماده شدن برای تولید تراشه 3 نانومتری تحت معماری FinFET است در حالی که سامسونگ تراشه‌هایی مبتنی بر معماری GAA عرضه خواهد کرد.با تداوم بحران جهانی کمبود تراشه در صنعت نیمه هادی‌ها، جای تعجب نیست که برندهای بزرگ به دنبال تولید کننده تراشه دیگری برای محصولات خود هستند. انویدیا،AMD  و کوالکام مشتریان شناخته شده TSMC هستند. بنابراین تغییر جهت آن‌ها به سمت سامسونگ یک حرکت بزرگ در این صنعت است زیرا شرکت‌ها نیز به تأمین مطمئن تراشه‌های 3 نانومتری چشم دوخته‌اند

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم