گیم فا/ بازی FIFA 22 در رقابت با عناوین Pokémon و Call of Duty در هفته‌های مربوط به تخفیفات جمعه‌ی سیاه، بار دیگر به صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا راه پیدا کرد.

در واقع فروش FIFA 22 در هفته‌ی گذشته حدود 33 درصد کمتر بوده است، اما با این حال عنوان مذکور توانست جایگاه صدرنشین هفته‌ی گذشته یعنی بازی Mario Kart 8 Deluxe که با کاهش 59 درصدی فروش هفتگی مواجه شد، از آن خود کند. FIFA 22 تا اوایل ماه گذشته، یک دوره‌ی طولانی در صدر جدول داشت و پس از آن بازی Call of Duty: Vanguard به مدت دو هفته در صدر قرار گرفت. سپس بازسازی‌های Pokémon Brilliant Diamond و Pokémon Shining Pearl و در نهایت عنوان Mario Kart 8 در جریان فروش ویژه‌ی جمعه‌ی سیاه در صدر جای گرفتند.

با وجود آن که FIFA 22 در صدر قرار دارد، بازی‌های نینتندو همچنان در بین ده عنوان پرفروش جدول فروش هفتگی بریتانیا جای دارند. 6 بازی از 10 بازی برتر این جدول، به عناوین نینتندو اختصاص دارد و عنوان مولتی پلتفرم Just Dance 2022 فروش بسیار خوبی را در کنسول نینتندو سوییچ نسبت به نسخه‌های دیگر داشته است.

تخفیف‌های سنگین همچنان باعث ایجاد تغییرات بزرگی در جدول فروش هفتگی شده است. باندل سخت‌افزاری نینتندو سوییچ به همراه Super Mario 3D World + Bowser’s Fury فروش بازی را تا 68 درصد افزایش داد و جایگاه آن را از رتبه‌ی 21 به رتبه‌ی 13 ارتقا داد. همچنین بازی Sonic Colours Ultimate با افزایش 52 درصدی در فروش هفتگی، از رده‌ی 28 به رده‌ی 20 جدول صعود کرد.

همچنین چند بازی جدید نیز در هفته‌ی گذشته منتشر شدند که جایگاهی بین 20 عنوان پرفروش جدول فروش هفتگی نداشتند. بازی‌های Cricket 22: Official Game of the Ashes و Big Brain Academy: Brain vs Brain به ترتیب در رده‌های 30 و 36 جدول قرار گرفتند.

فهرست ۱۰ بازی پرفروش جدول فروش هفتگی بریتانیا (منتهی به ۲۷ نوامبر) به شرح زیر است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم