مجله دیجی کالا/ بعد از ۷ سال نسخه ساخته شده توسط طرفداران رزیدنت اویل ۴ در تاریخ ۳ اسفند ۱۴۰۰ (۲۲ فوریه سال ۲۰۲۲) عرضه خواهد شد. این نسخه به نام رزیدنت اویل ۴ اچ‌دی پراجکت ماد (Resident Evil 4 HD Project Mod) بوده مدت زیادی است که در حال ساخت است.

بازی رزیدنت اویل ۴ در طور این سال‌ها چندین بار عرضه شده است. آخرین عرضه دوباره این بازی برای دستگاه واقعیت مجازی اکیلیس کوئست ۲ (Oculus Quest 2) بود. این بازی یک نسخه رسمی ریمستر اچ‌دی از طرف کپکام هم دارد ولی این ریمستر حدود ۸ سال قدمت دارد. در این مدت ابزار در دسترس طرفداران پیشرفت زیادی داشته و توانسته‌اند تغییرات زیادی در بازی ایجاد کنند.


تقاوتی که نسخه جدید رزیدنت اویل با نسخه اولیه دارد بسیار زیاد است.

در وبسایت سازنده این ماد نوشته شده:

من می‌دانم که برخی از افراد از دیدن تاریخ عرضه ناامید خواهند شد ولی باور کنید ارزشش را دارد. با تشکر از کمک تمام طرفداران ما توانستیم رزیدنت اویل ۴ اچ‌دی پراجکت ماد را به سطج جدیدی ببریم. ما توانستیم بسیاری از مشکلات ریمستر قبلی را نیز حل کنیم.
پروژه ساخت این ماد گرافیکی به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد. زمانی که سازنده این بازی به نام آلبرت (Albert) تصمیم گرفت تا به مناطق مختلفی سفر کند. او به مکان‌هایی رفت که بازی از آن‌ها الگو گرفته بود. بر همین اساس توانست نسخه‌ای با رزولوشن بالاتر طراحی کند. به طور کلی روی رزیدنت اویل ۴ اچ‌دی پراجکت ماد ۱۳ هزار ساعت وقت گذاشته شده است. هزینه کلی آن نیز ۱۵ هزار دلار علاوه بر ۱۶ هزار دلار کمکی از طرف طرفداران بوده است. یعنی به طور کلی ساخت این ماد ۳۱ هزار دلار هزینه داشته است.

این ماد به شدت گسترده بوده و به صورت رایگان برای تمامی پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد. به نوعی می‌توان گفت که رزیدنت اویل ۴ اچ‌دی پراجکت ماد تمام صحنه‌ها را از لحاظ گرافیکی بهبود بخشیده و به رزیدنت اویل ۴ ظاهری مدرن داده است. سازنده این ماد پیشنهاد می‌کند که بازی را روی ۶۰ فریم یا ۳۰ فریم اجرا کنید تا با مشکلات مختلف روبرو نشوید.

مادها یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود تجربه یک بازی هستند. تعداد این موارد در دنیای گیمینگ بسیار زیاد بوده و بنابر پشتیبانی شرکت سازنده از مادها، بازی نیز سازگاری با آن‌ها خواهد داشت. حال با عرضه این ماد جدید، طرفداران رزیدنت اویل ۴ می‌توانند دوباره این شاهکار را با ظاهری بهتر تجربه کنند. همینطور اینکه افرادی که برای اولین بار این بازی را تجربه خواهند کرد، با ظاهر مدرن آن از رزیدنت اویل ۴ ناامید نخواهند شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم