گیم فا/ یکی از منابع مطلع اعلام کرد که اکتیویژن (Activision) برنامه دارد تا در سال ۲۰۲۲ میلادی، بازی Call of Duty Warzone Mobile را عرضه کند.

این خبر توسط تام هندرسون (Tom Henderson) که سابقه‌ی فاش کردن اطلاعاتی از دو فرنچایز Call of Duty و Battlefield را در کارنامه‌ی خود دارد، اعلام شده است. با این که عنوان Call of Duty Warzone Mobile به صورت رسمی معرفی نشده، اما در لیست مشاغل مورد نیاز شرکت اکتیویژن، اشاراتی به این بازی دیده شده بود.

به تازگی نیز مشخص شد که عنوان Call of Duty Warzone Mobile به پایگاه داده‌های سرویس پلیتست‌کلاود (PlaytestCloud) اضافه شده، لازم به ذکر است که پلیتست‌کلاود به سازندگان عناوین موبایل، سرویس‌های لازم برای آغاز مرحله‌ی آزمایشی بازی را ارائه می‌کند.

تام هندرسون در توییت خود نوشت: «بازی Call of Duty Warzone Mobile برای عرضه در سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است. پلیتست‌کلاود اعلام کرده که اضافه شدن نام این بازی، براساس حدس و گمان‌های خود شرکت انجام شده و نه به این علت که این بازی وارد مرحله‌ی تست شده است اما می‌دانم که جریان چیز دیگری است.»

در ماه مرداد سال جاری (آگوست ۲۰۲۱)، اکتیویژن از خرید یک استودیوی ساخت بازی‌های موبایل با نام سولید استیت (Solid State) خبر داد. اعلام شده بود که این استودیو روی یک عنوان جدید از فرنچایز Call of Duty کار خواهد کرد. همچنین تایید شد که استودیوهای دیجیتال لجندز (Dgital Legends) و اکتیویژن شانگهای و بینُکس (Beenox)، نیز روی این بازی جدید Call of Duty کار می‌کنند.

راب کاستیچ (Rob Kostich)، رئیس اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، بعد از انتشار لیست مشاغل استخدامی استودیوی سولید استیت، گفت: «در درازمدت رشد پلتفرم گوشی‌های همراه بیشتر خواهد بود. من باور دارم که روش بهتری برای وارد کردن فرنچایز Call of Duty به گوشی‌های همراه، وجود دارد و دلیل استخدام‌های جدید ما نیز کمک کردن به حرکت در این مسیر بوده است. ما استودیوی مخصوص ساخت بازی‌های گوشی خود را تاسیس کردیم که در حال استخدام است و با کمک بینُکس و اکتیویژن شانگهای، روی عنوانی جدید از فرنچایز Call of Duty کار می‌کنند. ما برای این اثر جدید خیلی هیجان‌زده هستیم.»

این شرکت آمریکایی، در ۹ مهر ۱۳۹۸ (۱ اکتبر ۲۰۱۹) بازی رایگان Call of Duty: Mobile را برای سیستم عامل‌های اندروید (Android) و آی‌او‌اس (IOS) و در ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ (۱۰ مارچ ۲۰۲۰) عنوان رایگان Call of Duty: Warzone را برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها، منتشر کرد. بازی Call of Duty: Mobile از زمان عرضه خود توانسته بیش از ۵۰۰ میلیون بار دانلود شود، در صورتی که Call of Duty: Warzone تنها موفق به جذب ۱۰۰ میلیون هوادار شده است.

به تازگی به‌روزرسانی Warzone Pacific برای بازی Call of Duty: Warzone منتشر شده که بزرگ‌ترین آپدیت، از زمان عرضه‌ی این عنوان پرطرفدار است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم