گیم فا/ فیل اسپنسر (Phil Spencer) در مصاحبه‌ی اخیر خود توضیحاتی را در مورد این که سرویس Xbox Game Pass تنها تمرکز ایکس‌باکس در آینده نیست، ارائه داد.

آقای فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله‌ی Edge، در مورد برنامه‌های کمپانی مایکروسافت در مورد سرویس Xbox Game Pass صحبت کرد. او در طول مصاحبه توضیح داد که این سرویس تنها تمرکز ایکس‌باکس برای آینده نخواهد بود.

علاوه بر این، فیل اسپنسر خاطرنشان کرد که چگونه اغلب تصور می‌شود که یک دارنده‌ی پلتفرم می‌خواهد فقط روی یک جنبه‌ی خاص از تجربه تمرکز کند. به عنوان مثال می‌توان به سرویس Game Pass در خصوص مایکروسافت و فیلم‌های پرفروش در مورد سونی اشاره کرد. در حالی که این امکان وجود ندارد. اسپنسر می‌گوید زمانی را تصور کنید که در آن همه‌ی کاربران ایکس‌باکس اشتراک Xbox Game Pass را داشته باشند.

«وقتی یک پلتفرم را اجرا می‌کنید، همه چیز در مورد X، Y و Z است، این طور نیست؟ آیا می‌خواهم و یا تصور می‌کنم همه‌ی افرادی که با ایکس‌باکس کار می‌کنند، مشترک Game Pass باشند؟ نه این‌طور نیست. من از مردم می‌خواهم که انتخاب خود را داشته باشند. برخی از افراد می‌خواهند تمام بازی‌هایی را که ما منتشر می‌کنیم، بخرند و کتابخانه‌ی مخصوص خود را ایجاد کنند.»

در حالی که احساسات فیل اسپنسر تا حد زیادی قابل درک است اما نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که مایکروسافت مبالغ گزافی را برای تبدیل سرویس Xbox Game Pass به پردرآمدترین بخش اکوسیستم بازی خود کرده است. اسپنسر معتقد است که این سرویس بسیار پایدار خواهد بود.

در بخش دیگری از این مصاحبه، فیل اسپنسر در خصوص جنگ‌های کنسولی صحبت کرد و گفت هیچ‌گونه اهمیتی به این موضوع نمی‌دهد.

نظر شما کاربران گرامی در خصوص توضیحات رئیس ایکس‌باکس چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم