رمزارز نیوز/ در ۲۴ ساعت گذشته، اتریوم توانست با غلبه بر سطوح مقاومتی ۴ هزار دلار و ۴،۱۵۰ دلار، تا ۴،۴۲۵ دلار صعود کند. برای این‌که اتریوم بتواند در کوتاه مدت رالی صعودی جدیدی را آغاز کند، قیمت این ارز دیجیتال باید بالاتر از سطح ۴،۱۵۰ دلار باقی بماند.

در حال حاضر، اتریوم در محدوده ۴،۳۴۰ دلار معامله می‌شود و گاوها در نزدیکی سطح ۴،۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته فعالیت می‌کنند.
در همین حال، در نمودار ساعتی ETH/USD یک صعود به بالای الگوی مثلث انقباضی (contracting triangle) با مقاومت نزدیک به ۴،۳۱۰ دلار مشاهده می‌شود.

 نمودار کندل یک ساعته قیمت اتریوم.
در مسیر صعودی، اولین مقاومت پیش روی اتریوم نزدیک به سطح ۴،۳۵۰ دلار و سپس، نزدیک به سطح ۴،۴۰۰ دلار قرار دارد. مانع اصلی بعدی نیز سطح ۴،۵۲۰ دلاری است. عبور از این سطوح مقاومتی می‌تواند قیمت اتریوم را در کوتاه مدت به سمت ۴،۵۵۰ دلار سوق دهد.

در مقابل، اگر اتریوم نتواند به بالاتر از سطح ۴،۳۵۰ دلار صعود کند، ممکن است دوباره یک روند نزولی به خود بگیرد. در مسیر نزولی، اولین حمایت نزدیک به سطح ۴،۳۰۰ دلار و پس از آن، در نزدیکی سطح ۴،۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال شکل‌گیری است.
در صورتی که قیمت اتریوم به زیر سطح حمایتی ۴،۲۵۰ دلار کاهش یابد، این ارز دیجیتال ممکن است ضررهای بیشتری را متحمل شود. حمایت اصلی بعدی در نزدیکی سطح ۴،۱۵۰ دلار یا فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد قرار دارد که در صورت از دست دادن آن، قیمت اتریوم می‌تواند تا ۴ هزار دلار سقوط کند.

در همین حال، لازم به ذکر است که شاخص مکدی (MACD) اتریوم در حال ورود به محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال نیز در حال حاضر بسیار بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم