سخت افزار/ مدت بسیار کوتاهی از عرضه اندروید 12 برای گوشی‌های گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3  در برخی کشورها می‌گذرد. در ابتدا به روزرسانی‌ها و امکانات این نسخه جدید سیستم عامل اندروید بسیار خوب و کاربردی به نظر می‌رسید. اما حالا با گذشت مدت زمان کوتاهی به نظر می‌رسد که این به روزرسانی آنقدرها هم که تصور می‌شد پایدار نیست. حالا بسیاری از کاربران شروع به گزارش مشکلات فراوانی کرده‌اند که منجر به اختلال عملکرد گوشی‌های گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 بعد از به روزرسانی به اندروید 12 شده است.

کاربران کره‌ای در حین کار با اندروید 12 دچار مشکلات فراوانی شده‌اند. برخی از این کاربران مشکلات خود را در انجمن سامسونگ مطرح کرده‌اند. عده‌ای از آنها ادعا دارند بعد از به روزرسانی دستگاه‌شان دیگر بوت نشده و برخی دیگر نیز بعد از به روزرسانی وارد بخش بازیابی شده‌اند. در این میان مشکلات عجیب‌تری مانند چشمک زدن صفحه نمایش، کند شدن دستگاه و کار نکردن Dual Messenger نیز گزارش شده است.

برخی از کاربران Galaxy Z Flip 3 و Galaxy Z Fold 3 قادر به گرفتن اسکرین شات یا استفاده از سرویس های پخش مانند Netflix و YouTube نیستند. بعضی از کاربران نیز با مشکل از کار افتادن دوربین و حتی پاک شدن عکس‌های درون گالری مواجه شده‌اند. همچنین بیان شده بعد از به روزرسانی به اندروید 12 گوشی دیگر قادر به عرضه نرخ به روزرسانی 60 فریم بر ثانیه نیست و کیفیت صدا هم به شدت کاهش یافته است.

توقف موقت به روزرسانی سری Z
حالا برخی از گزارش‌ها حکایت از آن دارد که سامسونگ قصد دارد تا اطلاع ثانویه به روزرسانی گوشی‌های گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 را متوقف کند. قرار است بعد از بررسی علل این اختلال ها در عملکرد اندروید 12، بر روی برخی از دستگاه‌ها و برطرف سازی آنها امکان این به روز رسانی دوباره محیا شود.

در حال حاضر به خاطر انتشار این خبر، بسیاری از کاربران تصمیم گرفته‌اند که فعلا از به روز رسانی گوشی خود صرف نظر کنند تا مشخص شود ارتقا گوشی به اندروید 12 آنها را با مشکلی رو به رو می‌کند یا خیر. برای شما به چه صورت بو‌ده است، آیا چنین مسائلی یا دیگر مشکلات، برای شما بعد از به روزرسانی سیستم عامل دستگاه خود به اندروید 12 پیش آمده است؟ اگر اینچنین بوده لطفا تجربه‌ی خود را با در میان بگذارید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم