شهر سخت افزار/ هواوی موفق شده در همکاری با یک شرکت چینی دیگر به نام Weizhuo Zhiyuan، سیستم تصویربرداری پزشکی تازه‌ای بسازد که قادر است تصاویر سی‌تی اسکن یا X-Ray دو بعدی را به شکل سه بعدی نشان دهد. از این سیستم می‌توان در افزایش دقت و سرعت تشخیص بیماری‌ها استفاده کرد.

 فناوری‌های تصویربرداری پزشکی اغلب بر اساس روش‌های برش‌نگاری دو بعدی و برای مشاهده غیرتهاجمی داخل بدن انسان توسعه داده شده‌اند که اغلب خواندن درست آن‌ها به سال‌ها کسب تجربه و مهارت نیاز دارد. از این رو قابل پیش‌بینی است که بسیاری از پزشکان جوان با چالش‌های گوناگونی در استفاده از این تصاویر روبرو شده و نتوانند اطلاعات لازم را با دقتی مطلوب از آن‌ها استخراج نمایند.

حال هواوی برای حل مشکلات این چنینی، یک سیستم تصویربرداری پزشکی جدید را به بهره‌برداری رسانده که می‌تواند تصاویر سی‌تی اسکن و ... را به صورت سه بعدی شبیه‌سازی کرده و با اتکا به الگوریتم‌های هوش مصنوعی پیشرفته، جای دقیق زخم یا تومور را نیز به متخصصان نشان دهد.یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این سیستم را باید تجهیز آن به پلنفرم نرم‌افزاری ReadPianbao با امکان اتصال مراکز پزشکی به یکدیگر و مشورت پزشکان در مورد موارد خاص دانست. این سیستم تصویربرداری پزشکی همچنین یک نمایشگر لمسی با وضوح 4K و تاخیر پایین را نیز در اختیار متخصصان قرار می‌دهد تا بتوانند از آن برای آموزش دانشجویان پزشکی استفاده کنند. 

باید به این نکته اشاره کنیم که پلتفرم ReadPianbao قادر است تصاویری قابل فهم برای بیماران و خانواده‌ آن‌ها تولید نموده تا بتوانند با درک بهتر از شرایط و ریسک‌های موجود، در ادامه روند درمانی خود اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.

سیستم تصویربرداری پزشکی هواوی از سیستم‌های پردازش تصویر، فناوری‌های ابری و هوش مصنوعی برای آسان‌تر کردن مراحل تشخیص بیماری بهره برده و می‌تواند تحول بزرگی در صنعت پزشکی و نظام سلامت ایجاد نماید. Weizhuo Zhiyuan، شریک هواوی در این پروژه نیز یکی از نام‌های بزرگ در این عرصه به شمار می‌آید و با بیشتر از 300 بیمارستان و مرکز درمانی در کشور چین همکاری دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم