ویجیاتو/ اخیرا ویدیو گیم پلی جدیدی از بازی کنسل شده Star Wars 1313 منتشر شده که شخصیت مشهور بوبا فت (جایزه‌بگیری که اخیرا سریالش در حال پخش است) را از فرانچایز جنگ ستارگان نشان می‌دهد که در حال کاوش کردن چندین مکان است. درحالی که برخی از ویدیوها، بازی را در مراحل اولیه تولید نشان می‌دهند، اما با این وجود نگاهی به برخی از عناصر گیم‌پلی مانند تعقیب اهداف و گشت و گذار در یک خالی از لطف نیست.

بازی Star Wars 1313 ابتدا در مراسم E3 سال ۲۰۱۲ معرفی شد. یک سال بعد و پس از آنکه دیزنی حقوق فرانچایز جنگ ستارگان را به‌ دست آورد و تمام پروژه‌های درحال انجام را متوقف کرد، این پروژه رسما تمام شده به حساب می‌آمد. مکان بازی – سطح ۱۳۱۳ – در نهایت به چندین قسمت از Star Wars: The Clone Wars راه یافت.

جالب است بدانید که بوبا فت هرگز قرار نبوده شخصیت اصلی این بازی باشد. همانطور که جیسون شرایر، نویسنده کتاب خود به نام Blood, Sweat, and Pixels اشاره کرده، به LucasArts توسط خالق جنگ ستارگان جورج لوکاس دستور داده شد که قهرمان اصلی را با نسخه پیش از امپراتوری Fett جایگزین کند. این به خوبی در توسعه جنگ ستارگان 1313 اتفاق افتاد، پس از اینکه لوکاس‌آرتز ویلسون بتل را انتخاب کرد، پس‌زمینه‌ای برای شخصیت او ایجاد کرد و زمان قابل توجهی را برای پیشرفت فنی او صرف کرد.

لوکاس‌آرتز بعدا در سال ۲۰۱۳ به عنوان بخشی از بازسازی لوکاس فیلم بسته شد و مجوز جنگ ستارگان به الکترونیک آرتز رسید. در حالی که نتایج حیاتی می‌توانست متفاوت باشد- فقط برای مثال به میراث ماندگار Star Wars Battlefront II از کمپانی دایس نگاهی بیندازید. الکترونیک آرتز در نهایت با نشان دادن چراغ سبز به Star Wars Jedi: Fallen Order و ریسپاون اینترتینمنت به موفقیت بزرگی رسید.

از آن زمان، دیزنی چشم انداز خود را درباره بازی های ویدیویی جنگ ستارگان گسترش داد. اگرچه اخیرا اعلام شده که بازی Star Wars Battlefront 3 ساخته نخواهد شد، اما EA تایید کرده که دنباله Star Wars Jedi: Fallen Order در کنار یک بازی شوتر اول شخص از تیم Medal of Honor: Above and Beyond و یک بازی استراتژیک توسط ریسپاون در کنار استودیوی جدید Bit Reactor در حال ساخت است. لازم به ذکر است که هر سه بازی تحت هدایت ریسپاون خواهند بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم