logo

متا سرمایه‌گذاران را با اطلاعات غلط گمراه می‌کند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
متا سرمایه‌گذاران را با اطلاعات غلط گمراه می‌کند

باشگاه خبرنگاران/ افشاگری‌های جدید، شرکت متا را به ارائه اطلاعات اشتباه از تلاش هایش برای مبارزه با اطلاعات غلط و تغییرات آب و هوایی متهم کرده است.

سازمان Whistleblower Aid می‌گوید شکایت‌هایی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده که شرکت متا را به گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد تلاش هایش برای کاهش تغییرات آب و هوایی و اطلاعات نادرست مرتبط با کووید ۱۹ در سراسر پلتفرم‌های خود متهم می‌کند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، این سازمان غیرانتفاعی که فرانسیس هاوگن نماینده آن است ادعا کرده که این شرکت در بیانیه‌هایی، تعریفی اشتباه در مورد نحوه رسیدگی به اطلاعات نادرست به سرمایه گذاران ارائه داده است.

اندرو باکاج، مشاور ارشد Whistleblower Aid می‌گوید:" اسناد به اشتراک گذاشته شده با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کاملا روشن می‌کند که فیسبوک در خصوص رویکرد خود نسبت به تغییرات آب و هوایی و اطلاعات نادرست ویروس کرونا یک بخش خصوصی و یک بخش علنی دارد. این اقدام نه تنها در قبال مردم غیرمسئولانه است، بلکه سرمایه گذارانی را که حق دارند به منظور سرمایه گذاری در شرکت پاسخ‌های صادقانه دریافت کنند، گمراه می‌کند. "

شرکت فیسبوک

در یکی از پرونده‌ها، Whistleblower Aid ادعا کرده که متا تا سال گذشته سیاست روشنی در مورد اطلاعات نادرست تغییرات آب و هوایی نداشت. در شکایت دیگر این سازمان غیرانتفاعی به اسناد داخلی استناد کرده که نشان می‌دهد میزان اطلاعات نادرست در مورد کووید ۱۹ و تردید در زدن واکسن در فیسبوک گسترش یافته است.

از سال ۲۰۲۰، متا اطلاعات واقعی در مورد COVID-۱۹ و تغییرات آب و هوا را در مراکز اطلاعاتی خود ارائه کرده است.

گفتنی است اسنادی که در سال گذشته توسط هاوگن در اختیار سازمان‌های خبری قرار گرفت، به استدلال منتقدان مبنی بر اینکه این شرکت سود را بر ایمنی کاربر ترجیح می‌دهد، اعتبار بخشید. در ماه سپتامبر، گزارش شد که این شرکت به محققان اطلاعات ناقص داده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره