logo
  1. برگزیده
موبایل و بازی

واتس‌اپ پیش‌نمایش تصاویر ارسالی را به شما نشان می‌دهد

منبع
مجله ديجي کالا
بروزرسانی

مجله دیجی کالا/ طبق اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی وب‌سایت WABetaInfo، ظاهرا به‌زودی قابلیتی به واتساپ اضافه خواهد شد که به لطف آن کاربران می‌توانند پیش‌نمایش تصاویر ارسالی به صورت فایل را مشاهده کنند.

اگر واتساپ یکی از پیام‌رسان‌های اصلی شما به حساب می‌آید، قطعا در میان ضعف‌های زیادی که این اپلیکیشن دارد، عدم نمایش پیش‌نمایش تصاویر ارسال شده به صورت فایل یکی از اصلی‌ترین و آزاردهنده‌ترین‌ها بوده است. احتمالا می‌دانید که این پیام‌رسان وقتی تصاویری را با همان فرمت ارسال کنید، آن را فشرده می‌کند و در نتیجه کیفیت آن را بسیار کاهش می‌دهد. بنابراین کاربران مجبور می‌شوند تصاویر خود را به صورت فایل (اسناد – Document) ارسال کنند که از حجم و کیفیت آن کاسته نشود.

وقتی کاربران یک یا دو فایل را به این صورت برای کسی ارسال کنند مشکل خاصی وجود ندارد چرا که می‌دانند کدام فایل مربوط به کدام تصویر است. اما وقتی تعداد این فایل‌ها زیاد می‌شود، نمی‌توان متوجه شد هر تصویر دقیقا در قالب کدام فایل ارسال شده است. این موضوع خصوصا زمانی که بخواهید به یکی از این تصاویر ریپلای کنید آزاردهنده‌تر خواهد شد.

اما طبق گفته‌های WABetaInfo که در واقع منبعی رسمی برای انتشار خبرهای مربوط به واتساپ به حساب می‌آید، ظاهرا به‌زودی امکان نمایش پیش‌نمایش برای تصاویر ارسال شده به صورت فایل در واتساپ به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه خواهد شد تا کاربران مجبور نباشد نام هر فایل را به صورت تک به تک برای مطمئن شدن از ارسال یک فایل چک کنند. این قابلیت در حال حاضر برای دارندگان واتساپ بتا در نسخه‌ی ۲.۲۲.۵.۱۱ در دسترس قرار دارد و این یعنی به‌زودی عموم کاربران هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

این آپدیت واقعا یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آپدیت‌هایی است که طی چند وقت اخیر برای واتساپ منتشر شده و از این بابت بسیار خوشحالیم که بالاخره این قابلیت به یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های جهان اضافه خواهد شد.

البته اگر واتساپ گزینه‌ای را برای عدم تغییر کیفیت و حجم تصاویر ارسالی در حالت معمولی در نظر می‌گرفت بهتر و کاربردی‌تر بود چرا که کاربر بدون اینکه اصلا نیازی به ارسال این تصاویر به صورت فایل داشته باشد که بخواهد پیش‌نمایش آن‌ها را مشاهده کند، به همان روش مستقیم تصاویر خود را ارسال می‌کرد. البته چنین گزینه‌ای وجود دارد اما به نظر می‌رسد در بسیاری مواقع اصلا نمی‌تواند حریف الگوریتم شدیدا سخت‌گیر واتساپ در کاهش حجم و کیفیت تصاویر ارسالی شود و در نتیجه تصویر نهایی باز هم بی‌کیفیت‌تر از آنچه که انتظار داریم خواهد بود.

بنابراین فعلا تنها راهی که مقابل کاربران وجود دارد که تصاویر خود را بدون افت کیفیت برای مخاطب ارسال کنند، ارسال آن‌ها به صورت فایل یا همان Document است که یکی از نقاط ضعف این قابلیت این است که شخص گیرنده اصلا هیچ ایده‌ای ندارد که تصویر ارسال شده اصلا چه چیزی است و حتما باید آن را با هر حجمی که بود دانلود و مشاهده کند که خوشبختانه با آپدیت جدید قرار است این مشکل بزرگ برطرف شود.

البته اشتراک‌گذاری محتوا در واتساپ نقاط ضعف فراوانی دارد که امیدواریم به‌زودی همه‌ی آن‌ها حل شود. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به عدم نمایش تصاویر ارسال شده به صورت فایل در بخش تصاویر در گالری گوشی و همچنین عدم اجازه به کاربر برای ارسال تصاویر پشتیبان‌گیری شده به صورت فایل به سرویس گوگل Photos اشاره کرد.

اینکه قابلیت جدید یادشده یعنی نمایش پیش‌نمایش تصاویر ارسال شده به صورت فایل چه زمانی دقیقا به واتساپ اضافه خواهد شد مشخص نیست اما با توجه به اینکه نسخه‌ی بتای آن هم‌اکنون از این قابلیت بهره‌مند است، بنابراین انتظار می‌رود طی یکی دو هفته‌ی آتی، کاربران نسخه‌ی عمومی هم بتوانند آن را دریافت کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر