نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

بازی استراتژی قدیمی GrimGrimoire بازسازی و دوباره عرضه می‌شود

منبع
مجله ديجي کالا
بروزرسانی

مجله دیجی کالا/ بازی گریم‌گریمویر یک بار دیگر (GrimGrimoire OnceMore) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ به همراه نینتندو سوییچ معرفی شد. این بازی در اصل ریمستر گریم‌گریمویر بوده و در تاریخ ۶ مرداد (۲۸ جولای) عرضه خواهد شد. حال شرکت سازنده آن به نام ونیلاور (Vanillaware) اطلاعات جدیدی از این بازی به همراه اسکرین‌شات از آن منتشر کرد.

بازی گریم‌گریمویر در سبک استراتژی همزمان (Real time Strategy) است. شما در آن نقش یک جادوگر جوان به نام لیلت (Lillet) را ایفا می‌کنید. او در تلاش است تا واقعیت را پیدا کند و در ۵ روز دنیا را از فاجعه نجات داد. بازی گریم‌گریمویر اصلی در سال ۲۰۰۷ عرضه شده بود. حال شرکت وانیلاور تصمیم گرفته تا دوباره این عنوان زیبا را برای سوییچ و پلی‌استیشن ۴ زنده کند. گرافیک این بازی بهبود بسیاری داشته و از لحاظ گیم‌پلی نیز شاهد تغییرات بسیاری بوده است. پس اگر از طرفداران گریم‌گریمویر باشید، قطعاً از ریمستر آن لذت خواهید برد.

از لحاظ داستانی نیز همانطور که گفتیم بازی حول داستان لیلت می‌گردد. او به تازگی وارد دنیای جادوگری شده و در مدرسه جادو پذیرفته شده است. رئیس این مدرسه گمینل دور (Gaminel Dore) است. او زمانی آرچمگ (Archmag) را شکست داده است. جایی که لیلت درس می‌خواند، برج ستاره نقره‌ای (Silver Star Tower) نام دارد. این برج زمانی محل زندگی آرچمگ بوده و پر از رمز و راز مختلف است.

۵ روز بعد یک فاجعه تمام افراد این ساختمان، به جز لیلت را از بین می‌‌برد. حال این وظیفه لیلت است تا مانع از تکرار این اتفاق بشود. به دلیل اینکه او در زمان سفر کرده به ۵ روز قبل بازگشته است. حال وظیفه شما به عنوان لیلت این است که دلیل این اتفاق را یافته و مانع از آن بشود.

کاراکترهای این بازی نیز شامل موارد زیر هستند:

لیلت: یک دختر کوشا و باهوش که به برج ستاره نقره‌ای دعوت شده است. او توانایی‌های خاص جادویی داشته و به همین دلیل انتخاب شده است. با اینحال او در شرایط خاصی گیر کرده و باید تلاش کند تا به خانواده خود بازگردد. همینطور اینکه باید مانع از این اتفاق بشود.
مارگاریتا سورپرایز (Margarita Surprise): یکی از دانش آموزان در مدرسه جادو است. او اولین دوست لیلت بوده و در گذشته از یک شهر که توسط شکارچیان جادوگران تخریب شده بود، نجات پیدا کرده است. شخصیت او بسیار شجاع بوده و کارهای عجیبی انجام می‌دهد.
گملدور (Gammel Dore): او رئیس مدرسه جادو است. در گذشته آرچمگ را شکست داده و توانسته شیاطین را از خود دور کرده است. او یکی از بهترین جادوگران بوده و توانایی‌های بسیار خاصی دارد. او تصمیم گرفته تا جادوگران مستعد را به قلعه ستاره نقره‌ای دعوت کند. با اینکار آینده جادوگران را تضمین خواهد کرد.
ادووکت (Advocat): یک شخصیت شیطانی که جادوگری تدریس می‌کند. اینکه او چه قراردادی با رئیس مدرسه دارد هنوز مشخص نیست. او در تلاش است تا مانند یک فرد معمولی رفتار کند با اینحال برخی اوقات شخصیت واقعی خود را لو می‌دهد. او در تلاش است تا روح‌های داخل مدرسه را جمع کند.

از لحاظ زاویه دید این بازی با عناوین استراتژی دیگر تفاوت دارد.

سیستم بازی
بازی دارای لول‌های مختلف است. در هر لول دشمنان مختلف وجود داشته و لیلت باید از همه بگذرد. شما باید در این مسیر تبدیل به یک جادوگر ماهر بشوید. در این میان این آکادمی یک راز هم دارد. شما باید این راز را کشف کنید تا بتوانید دلیل از بین رفتن افراد را پیدا کنید. مبارزات در این بازی به صورت همزمان هستند. به همین دلیل شما نباید برای اینکه دشمن عملی انجام دهد صبر کنید.

مبارزات از طریق احضار آشنایان (Familiars) انجام می‌شود. حال شما می‌توانید انواع مختلفی از آشنایان را احضار کنید. هر کدام قابلیت خاصی داشته و ویژگی خاص خود را دارند.


۴ نوع جادو در این بازی وجود دارد؛ گلمور (Glamour)، نکرومنسی (Necromancy)، سورسری (Sorcery) و آلکمی (Alchemy). علاوه بر این مورد، در این بازی دو نوع آشنایان نیز وجود دارد. آسترال (Astral)؛ این موجودات نسبت به جادو ضعیف هستند اما نقطه قوت آن‌ها ضربات فیزیکی است. اگر شما قصد حمله و مبارزه تن به تن دارید، این موارد بهترین هستند. حالت بعدی نیز سابستنس (Substance) است. شما باید نقاط قوت و ضعف دشمن خود را شناخته و با توجه به آن استراتژی حمله خود را انتخاب کنید.

از لحاظ گرافیکی این بازی پیشرفت بسیاری داشته است. از نظر بصری همه چیز کاملاً مشخص بوده و بازی به طور کامل مدرن شده است. به نوعی شرکت سازنده تجربه این بازی را روی کنسول‌های جدید بهینه کرده است.

یکی از نکات جالب بازی دوباره ضبط کردن تمام صداگذاری‌ها است. با اینکار این بازی دیگر حالت قدیمی نداشته و حتی از لحاظ صدا نیز گریم‌گریمویر به روز شده است. حتی صدای این کاراکترها در مبارزه و بازی نیز بهبود یافته است.

به بازی گریم‌گریمویر درخت توانایی‌ها (Skill Tree) نیز اضافه شده است. با استفاده از آن شما می‌توانید قابلیت‌های جدید را انتخاب کرده و کاراکتر خود را ارتقاء دهید. در اصل با افزودن این مورد تجربه بازی برای هر فرد منحصر به فرد خواهد شد.

اگر شما زمانی حس کردید که روند بازی کند شده است، می‌توانید از قابلیت جلو بردن سریع (Fast Forward) استفاده کنید. همینطور اینکه در مبارزات قابلیت ذخیره میان مبارزه وجود دارد. به همین دلیل شما می‌توانید با هر روندی که دوست دارید بازی را ادامه دهید. همینطور اینکه حالت سخت این بازی از چیزی که در گذشته بود، دشوارتر شده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر