نماد آخرین خبر

مایکروسافت به‌زودی به مرورگر اج سرویس VPN رایگان اضافه می‌کند

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
مایکروسافت به‌زودی به مرورگر اج سرویس VPN رایگان اضافه می‌کند

دیجیاتو/ مایکروسافت می‌خواهد به زودی یک سرویس VPN رایگان را در اختیار کاربران مرورگر اج قرار دهد تا امنیت و حریم خصوصی آن‌ها افزایش پیدا کند.


طبق صفحه پشتیبانی مایکروسافت، این سرویس «Edge Secure Network» یا شبکه امن اج نام دارد و در حال حاضر ردموندی‌ها در حال آزمایشی سرویس VPN مبتنی بر کلودفلر هستند. این قابلیت به‌زودی به عنوان بخشی از یک آپدیت امنیتی در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد.

عملکرد و محدودیت‌های سرویس VPN مایکروسافت اج

زمانی که کاربران این سرویس را فعال کنند، ترافیک وب رمزگذاری می‌شود تا ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت (ISPها) قادر به جمع‌آوری داده‌های وبگردی نباشند. این رویکرد منجر به حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران خواهد داشت.


  
علاوه بر این ویژگی، کاربران می‌توانند موقعیت خود را هم مخفی کنند. در همین راستا با استفاده از آدرس آی‌پی مجازی، موقعیت آن‌ها از دید ISPها پنهان می‌ماند.

اگرچه مایکروسافت این سرویس را بطور رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما برای آن‌ها محدودیت هم درنظر گرفته است. در همین راستا حجم دیتا به ماهانه 1 گیگابایت محدود خواهد بود و البته همانطور که می‌توان حدس زد، برای استفاده از همین 1 گیگابایت هم باید وارد حساب مایکروسافت شد تا ردموندی‌ها مصرف‌تان را تحت نظر بگیرند.

همچنین به گفته مایکروسافت، کلودفلر داده‌های پشتیبانی را از این سرویس جمع‌آوری می‌کند، اما هر 25 ساعت یکبار آن‌ها بطور دائمی حذف می‌شوند.


همانطور که گفتیم این سرویس به‌زودی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و افراد ابتدا می‌توانند آن را از طریق کانال اینسایدر اج تجربه کنند. البته در حال حاضر برخی کاربران به آن دسترسی دارند و با مراجعه به تنظیمات، گزینه Secure Network را انتخاب کنند.


پس از انتخاب این گزینه، کاربران باید وارد حساب مایکروسافت خود شوند یا یک حساب بسازند. پس از اینکار، یک آیکون سپر در فریم مرورگر ظاهر می‌شود که نشان‌دهنده فعال بودن سرویس شبکه امن اج است. زمانی که کاربر مرورگر را ببندد، این سرویس خاموش می‌شود.

در پایان بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که مایکروسافت اولین شرکتی نیست که به مرورگرش سرویس VPN اضافه می‌کند. برای مثال مرورگر اپرا (Opera) از یک سرویس رایگان بهره می‌برد، البته سرویس مرورگرهای موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم پولی است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره