نماد آخرین خبر

فاینال فانتزی ۱۶ در مراحل پایانی توسعه‌ی خود قرار دارد

منبع
ديجي کالا
بروزرسانی
فاینال فانتزی ۱۶ در مراحل پایانی توسعه‌ی خود قرار دارد

دیجی کالا/ مدت زیادی است که خبر تازه‌ای از فاینال فانتزی ۱۶ به گوش نخورده است. اسکوئر انیکس برای اولین بار شانزدهمین قسمت اصلی سری فاینال فانتزی را در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی کرد اما از آن زمان به بعد هیچ تریلر جدیدی از بازی ندیدیم و بازی وارد سکوت خبری شده است.

قرار بود که سال گذشته نمایش جدیدی از بازی نشان داده شود اما تهیه‌کننده‌ی اثر با عذرخواهی از عدم وقوع این اتفاق به طرفداران اعلام کرد که این اثر در بهار امسال نمایش بزرگی خواهد داشت. اکنون، نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده‌ی این اثر، در صحبت‌های خود در مجله‌ی یک برند مد جزئیات تازه‌ای را از مراحل ساخت بازی اعلام کرده است.

اخیراً اسکوئر انیکس با شرکت مد Uniqlo همکاری کرده است تا شانزده تی‌شرت مختلف از سری فاینال فانتزی را به مناسبت سی‌ و ‌پنجمین سالگرد این مجموعه منتشر کند – این یعنی قرار است به‌ ازای هرکدام از بازی‌های اصلی سری یک مدل تی‌شرت تولید شود که یکی از آن‌ها برای فاینال فانتزی ۱۶ خواهد بود.در بخشی از مصاحبه‌ای که یوشیدا با مجله‌ی تبلیغاتی این برند انجام داده، بیان کرده است: «اکنون ما در بخش پایانی توسعه‌ی بازی فاینال فانتزی ۱۶ قرار داریم. به‌عنوان یک بازی تک‌نفره، هدف ما در بازی فاینال فانتزی ۱۶ هماوایی بهتر داستان و تجربه‌ی گیم‌پلی است»

او در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفته است: «برخلاف یک بازی آنلاین که به‌صورت هم‌زمان چندین بازیکن را در برمی‌گیرد، فاینال فانتزی ۱۶ روی یک بازیکن تمرکز دارد، بنابراین وضعیت و شیوه‌ی غوطه‌وری در داستان متفاوت خواهد بود. من احساس می‌کنم که داستان بازی بسیار عمیق خواهد بود. من امیدوارم این موضوع باعث شود افرادی که در گذشته با شور و اشتیاق زیاد به تجربه‌ی فاینال فانتزی پرداخته‌اند و اکنون بزرگسال شده‌اند و جامعه را بیشتر شناخته‌اند و احتمالاً با خود گفته‌اند “زندگی واقعی مثل بازی‌های ویدیویی آسان نیست” و به این دلیل از فاینال فانتزی دور شده‌اند، حال دوباره به‌سوی این سری بازگردند. من این بازی را با داشتن چنین تفکری خلق می‌کنم.»

مصاحبه‌ی جدید نائوکی یوشیدا جزئیات زیادی را ارائه نمی‌دهد اما برای بار دیگر به ما نشان می‌دهد که وضعیت توسعه‌ی بازی فاینال فانتزی ۱۶ به‌خوبی دنبال می‌شود و این احتمالاً به معنای آن است که می‌توانیم به‌زودی انتظار اخبار یا نمایش‌های جدیدی از آن باشیم. از آنجایی که یوشیدا هم در گذشته وعده داده بود که اخبار جدیدی از این بازی را در فصل بهار منتشر خواهد کرد، ماه ژوئن می‌تواند یک گزینه‌ی مطلوب برای نمایش‌های جدید این بازی مورد انتظار باشد.

این مصاحبه‌ی جدید یوشیدا حتی می‌تواند ما را امیدوار کند که بازی فاینال فانتزی ۱۶ نهایتاً تا اوایل ۲۰۲۳ شاید هم زودتر عرضه شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره