گیم فا/ به گزارش رسانه‌ی PC Gamer، استودیوی فرام سافت‌ور (FromSoftware) اعلام کرد که قصد دارد به زودی سرورهای عناوین مجموعه‌ی Dark Souls را به حالت آنلاین باز گرداند.

این استودیو در پاسخ به پرسش رسانه‌ی PC Gamer مبنی بر شرایط سرورهای این عناوین اعلام کرد: «هم‌اکنون در حال بازگرداندن سرورهای مجموعه‌ی Dark Souls در پلتفرم رایانه‌های شخصی هستیم. قصدمان این است که این کار را به ترتیب انتشار نسخه‌های این سری انجام دهیم و زمانی سرورهای Dark Souls 3 را به حالت قبلی باز می‌گردانیم که مشکلات را رفع کرده باشیم. به محض اینکه زمانبندی این فرآیند نهایی شود، اطلاعات بیش‌تری منتشر خواهیم کرد. از تمامی بازیکنانمان به دلیل صبر و درکشان در حین تلاش ما برای رفع این مشکلات سپاس‌گزاریم.»

گفتنی است که سرورهای این سری بازی در ماه ژانویه به حالت آفلاین درآمده بودند تا آسیب‌پذیری امنیتی آن‌ها بر بازی Elden Ring تأثیری نگذارد. در واقع، اتفاق مذکور به این دلیل رخ داد که نقص امنیتی احتمالی باعث می‌شد هکرها از طریق اجرای کدها از راه دور به رایانه‌ای دیگر دسترسی پیدا کنند. بازی Elden Ring نیز از نت‌کدی (Netcode) یکسان بهره می‌برد، در نتیجه این احتمال وجود داشت که به نقص امنیتی مشابهی دچار شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم