نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

گیم‌پلی بازی ترسناک The Callisto Protocol منتشر شد

منبع
مجله ديجي کالا
بروزرسانی

مجله دیجی کالا/ بازی پروتوکل کلیستو (The Callisto Protocol) برای مدت زیادی است که در حال ساخت است. سازنده این بازی گلن اسکوفیلد (Glen Schofield) بوده که در سابقه خود عناوین فضای مرده (Dead Space) را دارد. در این تریلر جدید ما شاهد گیم‌پلی بازی به همراه تعدادی از هیولاها بودیم.

بازی پروتوکل کلیستو در سبک ترس و بقاست است. امسال ما شاهد عناوین ترسناک زیادی بودیم اما پروتوکل کلیستو با موارد دیگر تفاوت زیادی دارد. نکته مهم اینجاست که شما اگر عناوین فضای مرده را بازی کرده باشید، حس آشنایی را خواهید داشت. با اینحال عنصر اصلی ترسناک بودن بازی، غافلگیر کردن بازیکن است. طراحی هیولاها نیز بسیار ترسناک است اما اینکه ناگهان از پشت سر به شما حمله کنند قطعاً بیشتر شما را می‌ترساند.

بازی پروتوکل کلیستو در سال ۲۳۲۰ جریان دارد. شما در یکی از قمرهای سیاره مشتری به نام کلیستو بوده و در یک زندان هستید. به طور ناگهانی یک بیماری درون این زندان پخش شده و باعث شده تا افراد دیگر این زندان تبدیل به هیولا بشوند. شما از هرج و مرج ایجاد شده استفاده کرده تا از زندان آهن سیاه (Black Iron Prison) فرار کنید. در میانه راه نیز باید تلاش کنید تا اسرار این زندان را پیدا کنید.


شرکت سازنده تمرکز زیادی روی طراحی هیولاهای این بازی داشته است.
در تریلر جدید ما شاهد توانایی مبارزه کاراکتر اصلی بودیم. به طور کلی مبارزات به نظر چالش برانگیز می‌رسند. از طرفی تعدادی زامبی نیز در بازی وجود داشتند که شما باید با آن‌ها می‌جنگیدید. این موجودات لباس زندانیان را به تن داشتند. به همین دلیل علت زامبی شدن آن‌ها بیماری پخش شده در زندان است.

یکی از نکات جالب در مبارزات نشان داده شده استفاده از محیط اطراف است. کاراکتر اصلی یکی از زامبی‌ها را بلند کرده، به سمت خود کشیده و سپس به طرف یک فن آن را پرتاب کرد. پس اینطور که به نظر می‌رسد در مبارزات می‌توان از خلاقیت زیادی استفاده کرد. از طرفی پروتوکل کلیستو دارای میزان خونریزی و خشانت بسیار زیادی است. این مورد در تریلر به طور کامل مشخص است.

مبارزه از راه دور تنها راه نجات شما نیست. شما می‌توانید از سلاح‌های مختلف حتی برای مبارزات تن به تن استفاده کنید. اینکه آیا استفاده از این ابزار محدودیت خاصی دارد یا نه هنوز مشخص نیست. البته اینطور که به نظر می‌رسد، اثر گلوله از ضربات یک میله بسیار بیشتر است.

از لحاظ بصری پروتوکل کلیستو به شدت زیباست. از طرفی توجه زیادی نیز به انیمیشن‌ها شده است. برای مثال کشتن هر هیولا به سبک خاص خود است و دارای یک جلوه خاصی است. از طرفی کاراکتر شما نیز با یک انیمیشن خاص می‌میرد که حس جالبی را به کاربر انتقال خواهد داد.

در میانه راه شما می‌توانید با کشتن هیولاهای مختلف ابزار و وسایل مختلف را پیدا کنید. در ادامه شما می‌توانید از آن‌ها برای ساخت وسایل مختلف و ارتقاء سلاح‌های خود استفاده کنید. دقت کنید که همانطور که شما می‌توانید از محیط برای مبارزه استفاده کنید، دشمنان شما نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. در انتهای تریلر نشان داده شد که کرکتر اصلی بازی توسط یک زامبی به سمت یک دستگاه پرتاب شده و در آنجا گیر می‌کند و می‌میرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر