گجت نیوز/ کریستیانو رونالدو با بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا یک قرارداد همکاری عقد کرد. همکاری آن‌ها در زمینه NFT (توکن غیر مثلی) است.
 
با گسترش بازار ارز دیجیتال، صرافی‌های رمز ارزی روز به روز با شرکت‌ها و افراد بیشتری وارد تعامل می‌شوند. به عنوان مهمترین رویدادی که اخیرا در دنیای کریپتو رخ داده است باید به شروع همکاری فوق ستاره فوتبال جهان، کریستیانو رونالدو، با بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، بایننس، اشاره کنیم. طبق اعلام هر دو، همکاری آن‌ها در حوزه توکن غیر مثلی (NFT) است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی بایننس در روز پنجشنبه دوم تیر ماه، قرارداد همکاری آن‌ها با رونالدو چند ساله است. قرار است با تکیه بر فناوری وب 3، این ستاره فوتبال از طریق توکن‌های غیر مثلی با طرفداران خود ارتباط برقرار کند. همکاری بایننس و رونالدو شامل ایجاد تعدادی NFT است که تا انتهای سال جاری عرضه خواهند شد.

علت همکاری رونالدو با بایننس چه بوده است؟
این بازیکن تیم منچستریونایتد در گفتگو با رسانه‌های خبری گفت فضای ان اف تی عنصری مهم برای وصل کردن وی به طرفداران خود است:

من برای ارتباطم با طرفداران خود اهمیت زیادی قائل هستم. به همین دلیل ایده‌ی فراهم کردن تجربه‌‌ها و سطح دسترسی کاملا متفاوت به واسطه این پلتفرم NFT (بایننس)، چیزی است که من می‌خواهم بخشی از آن باشم. می‌دانم که طرفداران من، به اندازه خودم این مجموعه ان اف تی را دوست خواهند داشت.
جالب است بدانید این همکاری در شرایطی شکل گرفته که صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا، بزرگ و کوچک، به خاطر ریزش شدید قیمت رمز ارزها در حال کوچک‌تر کردن اندازه کسب و کار خود هستند. به عنوان نمونه مدتی قبل، کوین بیس به عنوان بزرگترین صرافی کریپتویی آمریکا و یکی از بزرگترین‌ها در دنیا، نزدیک به ۲۵۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کرد. گفتنی است مبلغ همکاری بین بایننس و رونالدو هنوز مشخص نیست.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم